یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 14:04

جشنواره‌های نوروزی در سراسر استان البرز برگزار می‌شود

سرپرست اداره کل میراث ‌فرهنگی،گردشگری و صنایع ‌دستی البرز از برگزاری جشنواره‌های نوروزی در تمام شهرستان‌های استان خبر داد.

البرز- امید بانوان؛‌ «یحیی دارایی» با اعلام این خبر اظهار کرد: بر این اساس شهرستان‌های کرج، نظرآباد، ساوجبلاغ، طالقان، اشتهارد، فردیس و چهارباغ از یک تا 15 فرردین میبان برنامه‌های متنوع نوروزی و مفرح و شاد برای اقشار مختلف جامعه و کودکان هستند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان البرز ادامه داد: برگزاری آیین‌های سنتی نوروزی، پهن کردن سفره هفت سین، برپایی بازارچه‌های صنایع دستی. سوغات و... از مهم‌ترین برنامه‌های جشنواره های نوروزی در این شهرستان‌ها است.

دارایی همچنین برگزاری جشنواره‌های کودک، برپایی جایگاه استقبال از مسافران نوروزی، برگزاری بازی‌های بومی - محلی، توزیع کتابچه و بروشور اطلاع‌رسانی جاذبه‌های گردشگری، برگزاری موسیقی سنتی را از  دیگر برنامه‌های متنوع این جشنواره‌ها عنوان کرد.

او برپایی سیاه چادر اقوام، برپایی نمایشگاه اسباب بازی‌های سنتی و بومی، اجرای برنامه‌های فرهنگی متناسب با ایام ماه مبارک رمضان، اجرای تئاتر نمایشی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی با مشارکت محلی و اجرای تئاترهای نمایشی با مضامین شاهنامه‌خوانی و مذهبی را از دیگر برنامه‌های متنوع طراحی شده در ایام نوروز امسال برشمرد.

کدخبر: 13076


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise