یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 15:14

ایجاد گمرك تخصصی فاوا را در منطقه ویژه اقتصادی پیام تصویب شد

هیات دولت در جلسه‌ای که به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور تشکیل شد، ایجاد گمرک تخصصی فاوا را در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام تصویب کرد.

البرز- امید بانوان؛‌ در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در آخرین جلسه هیات دولت در سال ۱۴۰۱ تصویب شد. ایجاد گمرک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام یکی از مواردی است که در این آیین نامه به تصویب هیات وزیران رسیده است.

بر این اساس وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و اقتصاد و دارایی ملزم به ایجاد گمرک تخصصی فاوا در پیام شدند که با ایجاد این گمرک زمینه صادرات محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری حوزه اطلاعات تسهیل می‌شود.

همچنین فراهم کردن امکان استقرار شرکت‌های زنجیره تولید و تامین گوشی تلفن همراه ساخت داخل در منطقه ویژه اقتصادی ویژه اقتصادی پیام از بندهای مهم دیگری بود که در جلسه هیات دولت به تصویب رسیده است.

کدخبر: 13085


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise