یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 15:31

طی تفاهم نامه‌ای انجام شد؛

افزایش سرمایه شهرداری کرج در بانک شهر و تسویه بدهی اوراق مشارکت

رئیس شورای شهر کرج اعلام کرد که طی تفاهم‌نامه‌ی سرمایه شهرداری کرج در بانک شهر به مبلغ 218 میلیارد تومان افزایش و 305 میلیارد تومان بدهی مربوط به اوراق مشارکت تسویه شد.

کرج – امید بانوان؛‌ رئیس شورای شهر کرج گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر کرج و به منظور افزایش سرمایه و انتشار اوراق مشارکت در بانک شهر، تفاهم‌نامه‌ای در این خصوص فی‌مابین مدیریت شهری کرج و بانک شهر منعقد شده است.

«علی قاسم‌پور» با اعلام این خبر اظهار کرد: به منظور انتشار اوراق مشارکت سال ۱۴۰۰، شهرداری کرج می‌بایست مبلغ ۲۱۸ میلیارد تومان افزایش سرمایه داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج در ادامه عنوان کرد: شهرداری کرج بابت انتشار اوراق مشارکت سال۱۳۹۷مبلغ ۱۲۵ میلیارد تومان و مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان بابت کوپن اوراق سال ۱۳۹۸ به بعد، مبلغ حدود 523 میلیارد تومان به بانک شهر بدهکار بود.

وی با اشاره به این موضوع بیان کرد: بر همین اساس شهرداری به منظور انتشار اوراق مشارکت در سال ۱۴۰۰ نسبت به تسویه بدهی خود در سامانه بانک مرکزی اقدام می کند‌.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر کرج تفاهم نامه همکاری با بانک شهر منعقد شد.

قاسم‌پور افزود: بر اساس این تفاهم نامه، بانک شهر نسبت به تأمین نقدینگی و پرداخت موارد فوق در سال جاری  و در ازای آن شهرداری کرج نسبت به محاسبه عوارض و بهای خدمات املاک معرفی شده بانک به نرخ سال ۱۴۰۱ و با اعمال تخفیفات مصوب شورای اسلای شهر اقدام خواهد کرد.

کدخبر: 13087


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise