شنبه، 14 اردیبهشت 1398 - 13:48

چوب رهبری ارکستر استانبول در دستان موسیقیدان ایرانی

علی رهبری خرداد ماه امسال همکاری خود را با ارکستر سمفونیک دولتی استانبول از سر می‌گیرد.

امید بانوان؛ ایرنا نوشت: علی رهبری، آهنگساز بین المللی ایرانی بعد از یک توقف 7 ساله، از 4 خرداد ماه جاری با رهبری کنسرت ویژه اختتامیه ارکستر سمفونیک دولتی استانبول، همکاری خود را با این ارکستر معروف از سر می‌گیرد.

 علی رهبری مدیر هنری سابق ارکستر های سمفونیک شهرهای بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا و تهران، پیش از این بین سال های 1374 تا 1389، حدود 14 سال بعنوان رهبر دایم میهمان ارکستر سمفونیک استانبول، رهبری و مسئولیت اجرای حدود 8 تا 10 برنامه را که برابر اجرای حدود 20 کنسرت در سال می‌باشند، به عهده داشته است.

در این 14 سال وی موفق شد که رپرتوار گسترده‌ای از موتسارت تا شوستاکویچ به اضافه آثاری از آهنگسازان ترکیه را همراه با سولیست های مشهور جهان روی صحنه ببرد. در سال 1389 علی رهبری بنا به تقاضای بنیاد هنری و فرهنگی شهر آنتالیا جهت ارتقای سطح هنری ارکستر سمفونیک دولتی نوبنیاد آنتالیا به عنوان رهبر دائم مهمان عازم این شهر شد و مسئولیت هدایت این ارکستر را عهده دار شد.

کشور ترکیه دارای 22 ارکستر سمفونیک دولتی است که قدیمی ترین آنها ارکستر های استانبول ، آنکارا و ازمیر هستند که علی رهبری هدایت آنها را هم برعهده داشته است. علاوه بر این ارکسترها ارکستر های سمفونیک «جمال رشید ری» و شهر بورسا نیز بارها از علی رهبری دعوت به عمل آورده اند.

 

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1311


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise