دوشنبه، 07 فروردین 1402 - 13:38

ایجاد اولین فضای مکث شهری کرج در سه راه مادر

شهردار کرج گفت: در راستای ارتقای فضای کیفی در کالبد شهر کرج اولین فضای مکث در سه راه مادر اجرایی و تلاش شده با استفاده از گلدان‌های شهری، چراغ‌ها و کفپوش نوستالژیک این فضا به صورت شکیلی تجهیز و فضایی جالب توجهی برای همشهریان کرجی ایجاد شود.

کرج – امید بانوان؛‌ مهرداد کیانی اظهار داشت: به منظور این که بتوانیم محیط شهر کرج را به سمت یک شهر انسان محور که کیفیت تجربه زیسته شهری آن برای تمام ساکنانش بهتر از گذشته باشد سوق دهیم، اقدام به طراحی جدید در نقاط مختلف شهر کرده‌ایم.

شهردار کرج با بیان اینکه طراحی شهری به سمت توجه بیشتر به عابر پیاده رفته، افزود: به منظور انسان محور کردن فضاهای شهری به سمت طراحی مدرن شهر کرج خواهیم رفت.

کیانی ادامه داد: یکی از این طرح‌ها ایجاد فضاهای مکث شهری است که این فرصت را به شهروندان بدهد تا به صورت پیاده بتوانند ارتباطات بین انسانی و تعاملات اجتماعی بهتری با هم داشته باشد. این مسأله باعث می‌شود که حس تعلق شهروندان به فضای شهری بیشتر شود و شهروندان فرصت بیشتری برای درک هویت و معنای شهر محل زیست خود داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا مبلمان شهری و فضاهای پیاده روها و پیاده راه‌ها را باز آفرینی کرده‌ایم، افزود: به طور نمونه فضای مکث در سه راه مادر اجرایی و تلاش شده با استفاده از گلدان‌های شهری، چراغ‌ها و کفپوش نوستالژیک این فضا به صورت شکیلی تجهیز و فضایی جالب توجهی برای همشهریان کرجی ایجاد شود.

شهردار کرج با تأکید بر اینکه هدف ما این است که شهر کرج را بیش از گذشته تبدیل به یک شهر انسان محور برای تمام شهروندان بکنیم، افزود: به طور مثال، در چند سال اخیر پروژه‌هایی از جمله پارکرود کرج، فضای سبز حاشیه رودخانه و گذر سبز باغستان در دستور کار شهرداری بوده که می‌توان آن‌ها را هم در دسته فضاهای مکث شهری در نظر گرفت.

به گفته کیانی همچنین با بهسازی و مناسب‌سازی پروژه پیاده راه رجایی شهر (آزادی) و میدان کرج، می‌توان یک گام جدی و بزرگ برای رسیدن به هدف تبدیل کرج به یک شهر انسان محور برداشت.

کدخبر: 13178


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise