سه‌شنبه، 08 فروردین 1402 - 17:20

صدور حکم نهایی سه پرونده کثیرالشاکی در البرز

رییس کل دادگستری البرز از رسیدگی نهایی و صدور احکام سه پرونده کثیرالشاکی در این استان خبر داد و گفت : این پرونده ها دارای بیش از سه هزار شاکی است.

 البرز. امید بانوان؛‌ «حسین فاضلی هریکندی» گفت: سال گذشته یکی از موضوعات مورد پیگیری دادگستری کل استان البرز رصد پرونده‌های کثیرالشاکی بوده و به همین منظور سه پرونده که در مجموع سه هزار و ۳۷۴ نفر شاکی داشتند که به صورت ویژه پیگیری و احکام قطعی هر سه پرونده صادر شد.

 وی با اشاره به قدردانی رئیس قوه قضاییه از اقدامات دادگستری کل استان البرز که یکی از محورهای آن جدیت و تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی بود، بیان کرد: سال گذشته تلاش شد ضمن رصد و پیگیری صدور احکام قطعی پرونده‌های کثیرالشاکی در دادگاه‌های تجدیدنظر استان، آرای صادرشده نیز اجرا شود به نحوی که در مرحله اجرای احکام ضمن بازداشت متهمان باقی مانده که محکوم گردیده بودند، شناسایی اموال محکومان جهت پرداخت به مالباختگان در دستور کار قرار گرفت و در برخی از پرونده‌ها اموال محکومان نیز شناسایی شد و در مراحل اجرا و مزایده قرار دارد.

 وی وجه مشترک این پرونده‌ها را صدور مجازات‌های متناسب و بازدارنده و اجرای آن بیان داشت و تاکید کرد: تلاش شد مجازات به نحوی تعیین شود که موجب بازدارندگی در سطح جامعه شود؛ به عنوان مثال در پرونده‌های کلاهبرداری از طریق پیش فروش خودرو در ساوجبلاغ و نیز در کرج، همچنین کلاهبرداری از طریق پیش فروش آپارتمان در ساوجبلاغ، مجموعاً برای ۳۰ نفر از متهمان این پرونده‌ها علاوه بر رد اموال اخذ شده از شاکیان، ۲۰۰ سال حبس و ۲۰۳ میلیارد ریال جزای نقدی و مجازاتهای تکمیلی تعیین شد.

 فاضلی هریکندی تصریح کرد: دیگر ویژگی مهم آرای صادر در این پرونده‌ها این بود که در یک اقدام بدیع در کشور، رد مال با لحاظ ارزش روز اموال برده شده مورد حکم قرار گرفت که به زودی با شناسایی کلیه اموال متهمان، در رد مال به آن‌ها تسریع خواهد شد.

کدخبر: 13192


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise