چهارشنبه، 18 اردیبهشت 1398 - 10:41

آخرین نظرسنجی صداوسیما؛

زنان بیشتر طرفدار تلویزیون و مردان شنونده رادیو

نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما نشان می‌دهد ۸۱ درصد بیننده برنامه‌های سیما و ۷۶.۴ درصد بیننده اخبار سیما بوده‌اند و در این بین زنان بیش از مردان تلویزیون نگاه می‌کنند و مردان بیشتر طرفدار رادیو هستند.

امید بانوان؛ تسنیم نوشت، براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص برنامه‌های رادیو و تلویزیون در فروردین 98 مشخص شد:

81 درصد از مردم بیننده برنامه‌های سیما، 76.4 درصد هم بیننده اخبار سیما بوده‌اند و 30.5 درصد برنامه‌های رادیو و 23.2 درصد هم اخبار صدا را گوش کرده‌اند .براساس این نظرسنجی مردم استان‌های لرستان، قزوین و کردستان رکوردار دیدن برنامه‌های سیما هستند و در شنیدن برنامه‌های رادیو نیز مخاطبان کردستانی، اصفهانی و یزدی گوی سبقت را از دیگر استان‌های کشور ربوده‌اند .

مرکز تحقیقات رسانه ملی همچنین براساس این نظرسنجی اعلام کرد که زنان با 81.8 درصد بیش از مردان با 80.2 درصد برنامه‌های تلویزیون را دیده‌اند و در مقابل مردان با 35.5 درصد درمقابل زنان با 25.7 درصد برنامه‌های رادیو را گوش داده‌اند و این یعنی اینکه زنان بیشتر تلویزیون می‌بینند و مردان بیشتر رادیو گوش می‌دهند.

در فروردین 98 که اوج حادثه سیل در چندین استان کشور بوده است مردم 76.4 درصد بیننده اخبار سیما بوده‌اند که در این میان مخاطبان لرستانی، همدانی و زنجانی بیش از مخاطبان سایر استان‌ها پای خبر تلویزیون نشسته‌اند .

بر این اساس 23.2 درصد مردم هم اخبار خود را با شنیدن خبرهای رادیو بدست آورده‌اند که در میان استان‌های کشور کردستان، چهارمحال و بختیاری و فارس بیش از بقیه اخبار رادیو را شنیده‌اند .

در فروردین 98، 64.3 درصد از مردم اخبار سیل را از صدا وسیما پیگیری کرده‌اند و بعد از رسانه ملی شبکه‌های اجتماعی با 18.4 درصد و پایگاه‌های اینترنتی با 5.4 درصد جز منابع خبری بعدی مردم برای کسب اخبار درباره سیل اخیر بوده‌اند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1329


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise