چهارشنبه، 18 اردیبهشت 1398 - 11:37

درخواست بانک ملی

مشتریان از رمز یکبار مصرف استفاده کنند

بانک ملی از مشتریان این بانک خواست استفاده از رمز‌های یکبار مصرف را عملیاتی کنند

امید بانوان؛ خبرگزاری صداو سیما نوشت؛ مسعود خاتونی  با اشاره به ایجاد نرم افزار قابل نصب بر روی تلفن همراه برای تولید رمز‌های یکبار مصرف گفت: از طریق این اپلیکیشن، هم رمز اول و هم رمز دوم به صورت یک بار مصرف با مدت اعتبار یک دقیقه قابل تولید است که از سوء استفاده‌های احتمالی از کارت‌های بانکی جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به افزایش برخی جرایم مربوط به تراکنش‌های بانکی افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد تراکنش‌های بانکی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و استفاده از رمز‌های یکبار مصرف برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی ضروری است.

خاتونی افزود: شهریور سال گذشته بانک مرکزی به بانک‌های عامل ۹ ماه فرصت داد تا استفاده از رمز‌های یکبار مصرف را برای رمز دوم کارت‌های بانکی عملیاتی کنند که این فرصت خرداد امسال به پایان می‌رسد.

وی گفت: در بانک ملی از مدت‌ها قبل این بسترسازی برای ایجاد رمز‌های یک بار مصرف آغاز شد و علاوه بر رمز دوم امکان دریافت رمز اول یکبار مصرف نیز فراهم شده است.

عضو هیئت مدیره بانک ملی افزود: این امکان در قالب اپلیکیشنی با عنوان شصت در اختیار مشتریان قرار گرفته است و مشتریان بانک ملی می‌توانند با مراجعه به سایت این بانک و دریافت اطلاعات مربوط، این اپلیکیشن را بر روی گوشی هوشمند خود نصب و از خدمات تولید رمز یکبار مصرف استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بعد از نصب، این نرم افزار به صورت غیر بر خط و بدون نیاز به اینترنت نیز قابل استفاده است گفت: این کار برای صیانت از حقوق مشتریان انجام شده است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1335


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise