چهارشنبه، 18 اردیبهشت 1398 - 12:50

مدیرعامل گروه دارویی اکتوور:

برای تامین بخشی از نیازهای دارویی کشور آماده هستیم

مدیرعامل گروه داروسازی اکتوور استان البرز با اشاره به شرایط تحریمی کشور گفت: برای تامین بخشی از نیازهای دارویی کشور آماده هستیم.

امید بانوان؛ ایرنا نوشت، نهاله نراقی روز سه شنبه در حاشیه بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از مجموعه دارویی اکتوور در شهرک صنعتی بهارستان کرج افزود: در این بازدید سند همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا کردیم و امیدواریم بتوانیم از فناوری موجود کشور برای تامین نیازهای داخلی استفاده کنیم .

وی ادامه داد: باید فناوری را به صنعت متصل کرد و از ظرفیت های موجود برای بهبود شرایط تولید استفاده کرد.

نراقی گفت: گروه داروسازی اکتوور امروز به مرکز شتاب دهنده تولید مجهز شد و از توانمندی نخبگان برای نوآوری در تولید استفاده خواهد کرد.

مدیرعامل گروه تولیدی اکتوور بیان داشت: اکنون 190 قلم دارو در این مجموعه تولید می شود که برای درمان مغز و اعصاب ، ام اس، سرطان، ایمونولوژی و گوارش در اختیار مراکز درمانی و بیماران قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه 18 درصد نیاز دارویی کشور دراین مجموعه تامین می شود، افزود: از 2 سال پیش برای صادرات برنامه ریزی کرده ایم و اکنون درخواست های متعدد از کشورهای مختلف داریم .

وی گفت: حدود سه هزارو 500 نفر در این مجموعه مشغول به کارهستند که 90 درصدآنان زیر 40 سال سن دارند و از نخبگان دانشگاهی کشور می باشند.
امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری مرکز شتاب دهنده سرعت کسب و کار گروه دارویی اکتوور راه اندازی شد.

انتهای پیام/ 

 

 

کدخبر: 1344


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise