یکشنبه، 22 اردیبهشت 1398 - 12:58

توزیع 77 هزار سبدغذایی بین مادران باردار و شیرده

مدیرعامل بنیاد علوی از توزیع 77 هزار سبدغذایی بین مادران باردار و شیرده در مناطق کم برخوردار خبرداد.

امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ موسی برزگری در حاشیه بازدید از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی (هلجرد) و پارک علم وفناوری البرز که شنبه 21 اردیبهشت انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهارکرد: بنیاد علوی با همکاری بنیاد مستضعفان، بهزیستی، سازمان ملی زمین مسکن، خیرین مسکن ساز و بنیاد مسکن در مسیر خانه‌دار کردن خانوارهای دارای چندمعلول گام برداشته است.

وی افزود: این هدف با همکاری بخش خصوصی، بخش دولتی و نهادها محقق شده و امسال شش هزارمین کلید خانه‌های ساخته شده را به این خانوارها تحویل دادیم.

این مسئول بیان کرد: در حال حاضر 14 هزار و 200 خانوار دارای چند معلول در کشور وجود دارند که این خانوارهای نیازمند حمایت هستند.

برزگری با اشاره به اینکه 50 درصد هزینه ساخت این خانه‌ها توسط بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان و مابقی هزینه‌ها توسط خیرین و بخش خصوصی تامین می‌شود، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال 99 همه خانوارهای دارای دو معلول به بالا خانه‌دار خواهند شد.

مدیرعامل بنیاد علوی در ادامه به فعالیت دیگر این مجموعه اشاره کرد و افزود: زنان بارداری که در مناطق روستایی به خانه‌های بهداشت مراجعه می‌کنند و تشکیل پرونده می‌دهند در صورت داشتن سوء تغذیه و عدم بضاعت مالی تحت پوشش بنیاد علوی قرار می‌گیرند و از ماه چهارم بارداری تا ماه ششم شیردهی سبد غذایی دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در این سبد غذایی با تشخیص معاونت تغذیه وزارت بهداشت،14 قلم کالا وجود دارد تا نیازهای زنان باردار و شیرده در ایامی که تحت پوشش این بنیاد هستند تامین شود.

این مسئول تاکید کرد: هدف از اجرای این طرح جلوگیری از به دنیا آمدن نوزادان معلول است چرا که بسیاری از معلولیت ها نتیجه سوء تغذیه مادر در دوران بارداری است.

برزگری افزود: در حال حاضر 77 هزار زن باردار در 310 نقطه کشور از خدمات این طرح بهره‌مند می‌شوند و تاکنون یک میلیون سبد غذایی بین جامعه هدف توزیع شده است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1366


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise