دوشنبه، 23 اردیبهشت 1398 - 16:26

شهردار فردیس: استعفا نداده‌ام

 شهردار فردیس با اشاره به شایعه استعفایش، گفت: من نیز این شایعه را شنیده‌ام، صحت ندارد و استعفا نداده‌ام.

امید بانوان؛ مهر نوشت، منوچهر غفاری عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا اختلافات شورای شهر با شهرداری فردیس حل‌وفصل شده است یا خیر، اظهار کرد: اختلاف‌نظرها از هفته دوم آغاز کار بنده به‌عنوان شهردار فردیس آغاز شد و زمانی به اوج خود رسید.

وی با تأکید بر اینکه بخش قابل‌توجهی از اختلافات مربوط به انتصابات بوده است، گفت: این در حالی است که بنده معتقدم برای به یک هدف واحد باید همه تلاش کنیم.

شهردار فردیس در بخش دیگری بابیان اینکه اختلافات کاهش‌یافته است، گفت: نمی‌توان مدعی شد که اختلافات به‌کل حل‌وفصل شده است اما به میزان قابل‌توجهی کاهش‌یافته است.

غفاری در پاسخ به این سوال که شایعه شده استعفا داده‌اید و در این خصوص فشارهای وارد می‌شود، گفت: من نیز این شایعه را شنیده‌ام، صحت ندارد و استعفا نداده‌ام.

انتزاع فردیس از کرج در حال پیگیری است

وی بابیان اینکه اختلافات موجب می‌شود که کارها را نتوانیم به‌خوبی انجام دهیم، اضافه کرد: متأسفانه حاشیه‌های به وجود آمده بر اقداماتی که باید در راستای خدمات‌رسانی به مردم انجام شود، سایه افکند.

شهردار فردیس برای مثال به بودجه سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: بودجه سال یاد شده در پایان سال تصویب و ابلاغ شد و عملاً زمانی برای انجام پروژه‌های عمرانی باقی نماند.

غفاری در بخش دیگری به تأسیس سه سازمان آتش‌نشانی، فرهنگی و ورزشی و حمل بار و مسافر اشاره کرد و گفت: طی دو هفته آینده مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری فردیس معرفی می‌شود و این سازمان به‌طور رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی در ادامه به موضوع انتزاع فردیس از کرج اشاره کرد که در حال حاضر نیز پیگیری می‌شود، گفت: خدمات به شهروندان فردیسی به‌صورت مستقل انجام می‌شود، اما ارتباط حقوقی با شهرداری کرج همچنان برقرار است.

 شهردار فردیس در خصوص فساد اداری در مدیریت شهری فردیس و بازداشت‌های اخیر گفت: در مجموعه شهرداری فردیس سعی کرده‌ایم که از خودمان شروع کنیم و از این تخلفات جلوگیری کنیم.

شهردار فردیس بابیان اینکه بیشتر تخلفات اداری در فردیس مربوط به ساخت‌وسازها و نبود ساختار اداری بوده است، گفت: در موضوع ساخت‌وسازهای غیرمجاز اگر سفارش پذیر نباشیم و به زیردستان خود سفارش نکنیم، قطعاً از فساد جلوگیری می‌شود.

غفاری در ادامه به موضوع توسعه شهر اشاره کرد و گفت: اقدامات عمرانی در راستای توسعه به جد پیگیری و انجام می‌شود، احداث بلوار شهدای اقتدار در دستور کار است که موجب کاهش ترافیک می‌شود.

جذب ۱۰۰ درصدی درآمدهای نقدی در شهرداری فردیس

وی در بخش دیگری به اهمیت اقدامات فرهنگی در شهر اشاره کرد و گفت: به کمک بخش خصوصی درصدد احداث سالن‌های سینما هستیم. تا پایان امسال شش سالن سینما در فردیس احداث می‌شود.

شهردار فردیس در ادامه به وضعیت جذب درآمدها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه شهرداری فردیس در حوزه جذب درآمدهای نقدی موفق به جذب ۱۰۰ درصدی شده است.

غفاری اضافه کرد: خوشبختانه در استان تنها شهرداری فردیس موفق به جذب ۱۰۰ درصدی درآمدهای نقدی شده است.

وی با اشاره به اینکه فردیس زیرساخت‌های شهر ۵۰۰ هزارنفری را ندارد، گفت: مدیریت شهری برای استقرار زیرساخت‌های مهم شهری تلاش می‌کند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1374


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise