چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1402 - 09:00

واکنش یامین‌پور به استنکاف بانک‌ها از پرداخت تسهیلات ازدواج

دبیر شورای عالی جوانان ضمن انتقاد از شرایط پرداخت تسهیلات ازدواج توسط برخی بانک‌ها، از بانک مرکزی خواست نظارت دقیق‌تری در خدمات‌دهی بانک‌ها داشته و آن‌ها را در این زمینه پاسخگوی مردم سازد.

 اقتصاد. امیدبانوان؛ ایرنا نوشت؛ روز دوشنبه‌ وحید یامین‌پور دبیر شورای عالی جوانان در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی‌ کتاب تهران، در میز مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری حاضر و به پرسش‌هایی درباره مهمترین موضوعات مربوط به حیطه مسئولیت خود پاسخ داد.

 یامین‌پور در ریشه‌یابی دلایل تأخیر یا استنکاف در پرداخت وام ازدواج به جوانان از سوی برخی بانک‌ها، گفت: دستورحمایت از ازدواج جوانان مصوبه شورای عالی جوانان است که ریاست آن‌را شخص رئیس‌جمهور بر عهده دارد و قوانین و دستورات با امضای ایشان ابلاغ می‌شود.

 وی دلیل اجرایی نشدن دستورات را عدم نظارت بانک مرکزی بر بانک‌های عامل و نیز توزیع نامعقول منابع در بانک‌ها دانست و گفت: بانک مرکزی موفق به توزیع معقول نشده و برای مثال در یک شهر کوچک بانکی که باید به ۱۰۰ نفر تسهیلات ازدواج پرداخت کند، تنها می‌تواند به ۱۰ نفر پرداخت کند و ۹۰ نفر باقی‌مانده در بلاتکلیفی به سر می‌برند و زمان دقیقی برای پرداخت به آن‌ها اعلام نمی‌شود.

 دبیر شواری عالی جوانان با تصریح این نکته که منابع در اختیار بانک‌ها را می‌توان با سامانه‌های موجود رصد کرد، گفت: اگر شعبه‌ای برای مثال در پرداخت تسهیلات ازدواج سه ماه تاخیر خواهد داشت، چرا فرد متقاضی نباید به شعبه با بانکی که این فرایند را در یک ماه انجام می‌دهد، مراجعه کند.

 یامین‌پور درباره تعداد ضامن موردنیاز برای دریافت وام ازدواج هم گفت: شعبه‌های بانک‌ها مجاز به درخواست یک ضامن بیشتر نیستند.

 وی تأخیر و نابسامانی در پرداخت وام ازدواج از سوی برخی از بانک‌ها را عامل سردرگمی جوانان در امر ازدواج دانست و تصریح کرد: طبق قانون، منابع وام ازدواج جوانان باید از مجموع قرض‌الحسنه و ۵۰ درصد جاری باید تأمین اعتبار شود.

 دبیر شورای عالی جوانان ضمن انتقاد شدید از برخی بانک‌ها در موضوع ارائه تسهیلات ازدواج به جوانان، از بانک مرکزی خواست در این زمینه نظارت بیشتری داشته باشد و بانک‌ها را پاسخگو کند.

کدخبر: 13777


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise