چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 12:39

نگهداری 392 کودک بی‌سرپرست در مراکز بهزیستی البرز

معاون امور اجتماعی بهزیستی البرز گفت: 392 مددجوی زیر 18 سال در مراکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست استان نگهداری می‌شوند.

امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ مریم صدیقی با اعلام این خبر اظهار کرد: مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست مثل گذشته به شکل اردوگاهی و با ظرفیت بالا اداره نمی‌شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 24 مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست در استان وجود دارد که ظرفیت هر یک از آنها 20 نفر است. چهار مورد از این مراکز دولتی و مابقی غیر دولتی هستند که در مراکز دولتی 132 نفر و در غیر دولتی‌ها 260 کودک زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه با کاهش ظرفیت مراکز برای ایجاد حس شبه خانواده تلاش شده، تا بتوان حسی مثل داشتن خانواده را به این کودکان منتقل کرد، توضیح داد: این کودکان تا 18 سالگی در این مراکز نگهداری و بعد از آن به عنوان فردی مستقل در جامعه حضور پیدا می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: برای توانمند سازی این افراد دوره‌ها و کلاس‌های حرفه و مهارت آموزی در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود تا آنها بعد از جدا شدن از مجموعه بتوانند گلیم خود را از آب بیرون بکشند. اگر فرد به سن 18 سالگی رسید و وارد دانشگاه شد، بهزیستی تا پایان تحصیلاتش حمایت لازم رااز آنها انجام می دهد.

صدیقی ابراز کرد: قبل از ترخیص مددجویانی که به سن 18 سالگی رسیده اند، بهزیستی خانه ای برای آنها اجاره می‌کند و وسایل مورد نیاز منزل را از طریق منابع دولتی و کمک خیرین تامین می‌کند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی البرز گفت: در حال حاضر برای ترخیص هر فرد 20 میلیون تومان در اختیار بهزیستی قرار می‌گیرد و هرچند این مبلغ در شرایط تورمی کنونی بسیار کم است ولی با کمک خیرین بخشی از مشکلات مددجو را حل می‌کند.

وی افزود: سال گذشته 14 نفر از مددجویانی که به سن 18 سالگی رسیده بودند ترخیص شده و زندگی مستقل خود را آغاز کرده اند.

صدیقی خاطر نشان کرد: تا جایی که امکانات اجازه بدهد، بهزیستی حمایت‌های خود را حتی بعد از ترخیص شدن این افراد قطع نمی‌کند.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1379


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise