یکشنبه، 31 اردیبهشت 1402 - 06:34

چند درصد مادران خود را بهترین مادر دنیا می‌دانند

بسیاری از ما باور داریم که مادران به‌ عنوان بهترین الگو و مراقبان دلسوز فرزندان هستند. به نظر می رسد، بسیاری از مادران با این احساس موافق هستند و در واقع نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد ۷۳ درصد مادران احساس می‌کنند که بهترین مادر دنیا هستند.

دخترانه. همسرانه. مادرانه. امیدبانوان؛ سینا پرس نوشت؛ نتایج نظرسنجی جدید از ۲ هزار مادر نشان می‌دهد: از هر ۱۰ مادر، هشت نفر معتقدند که نیروی محرکه خانواده خود هستند و بدون آنها خانواده از هم میپاشد. وقتی صحبت از ویژگی‌های ابرقهرمانی آن ها می شود، مادران به مهارت‌های حل مسئله (۵۲%)، پرورش مناسب فرزندان (۵۰%)، بر عهده داشتن چند وظیفه‌ (۴۱%)، سازماندهی/مدیریت زمان (۳۶%) و ارتباطات (۳۴%) اعتماد دارند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد: ۸۳ درصد از مادران برای حمایت و مشاوره به مادران دیگر نگاه کرده و مشورت گرفتن از سایر مادران را مفید می‌دانند. ۷۷ درصد دیگر از مادران گزارش کردند که وقتی میبینند مادران دیگر سختیها و تجربیات خود را به اشتراک میگذارند، احساس قدرت می کنند.

در مورد مشاوره یا موضوعات مرتبط با خانواده، مادران نقش مهمی برای اطرافیان خود قائل بوده  معتقدند؛ برای حل این مشکلات باید به نزدیکان مراجعه کرد. در این زمینه۵۶ درصد مادران به اعضای خانواده ، ۵۲ درصد صرفا از همسر ، ۴۶ درصد از انجمن های آنلاین والدین ، ۴۳ درصد از وبلاگ‌های آنلاین و  ۳۶ درصد از رسانه‌های اجتماعی کمک می گیرند.

بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد: پلتفرم‌های آنلاین و رسانه‌های اجتماعی به طور خاص در این حوزه مفید هستند زیرا ۷۱ درصد از مادران معتقدند که رسانه‌های اجتماعی به آنها کمک می کند تا استراتژی ها و تکنیک‌های جدید فرزند پروری را کشف کنند.

 در این میان اما اما تأثیرات منفی استفاده از رسانه‌های اجتماعی در بین مادران نیز وجود دارد، زیرا ۶۶ درصد خود را با سایر والدین مقایسه می‌کنند و از هر ۱۰ نفر، ۸ نفر برای مطابقت دادن خود با استانداردهای توصیه‌های والدینی که در شبکه‌های اجتماعی می‌بینند، تحت فشار هستند.

مارسا براون، پژوهشگر ارشد این تیم مطالعاتی در رابطه با موضوع فوق می ‌گوید: هیچ کتاب و دستورالعمل یکسانی برای والدین وجود ندارد، اما این تحقیق نشان می‌‌دهد که مادران از اجتماع و ارتباط با مادران دیگر برای حل مشکلات خانواده خود کمک می ‌خواهند و از آن سود می‌‌برند.

 در این میان بزرگترین چالشی که مادران با آن روبرو هستند، مدیریت فعالیت‌های آموزشی فرزندشان (۵۳ %) و به دنبال آن کمبود زمان برای مراقبت از خود (۵۱ %) و مشکلات مالی (۴۸ %) است. بر این اساس از هر ده مادر، هفت نفر آرزو می ‌کنند که زمان بیشتری برای خود داشته باشند.

کدخبر: 13832


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise