پنجشنبه، 04 خرداد 1402 - 07:59

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز:

مصمم به تشکیل جبهه فرهنگی حمایت از حجاب در استان البرز هستیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز اظهار داشت: در حوزه ترویج حجاب و عفاف یک ارگان متولی و مسئول نیست. نیاز امروز می‌طلبد که هر چه سریعتر تشکیل جبهه فرهنگی حمایت از حجاب در استان البرز، شکل بگیرد و مسئولان امر در چارچوب وظایف تبیین شده پای کار بیایند.

البرز. امیدبانوان؛ «سعید جابری انصاری» در تازه‌ترین اظهارات خود پیرامون مسٸله حجاب گفت: در این استان ریل گذاری امور فرهنگی با نماینده رهبر معظم انقلاب است و ما پیرو و تابع مواضع ایشان هستیم؛ همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی در پانزدهم فروردین ماه ۱۴۰۲ «کشف حجاب را حرام شرعی و سیاسی» اعلام فرموده‌اند، ما مسئولان نیز باید برای زدودن تبعات این موضوع در میدان باشیم تا پدیده دو قطبی سازی و گسست اجتماعی در جامعه مذهبی و دینی و فروپاشی بنیان خانواده‌ها به وقوع نپیوندد.

دبیر کارگروه عفاف و حجاب استان البرز در ادامه تصریح کرد: طبق مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۷ دستگاه موظف هستند در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب عمل کنند، ۳۲ دستگاه نیز وظیفه ایجابی و فرهنگی دارند. بنابراین در حوزه ترویج حجاب و عفاف یک ارگان متولی و مسئول نیست و همه نهادها باید زنجیروار وارد عرصه شوند تا اگر از این زنجیره، نهادی سهوا به درستی کارش را انجام نداد دیگر مجموعه‌ها به یاری‌اش بشتابند.

وی افزود: اگر همه مسئولان آمر به معروف باشند و ابتدا از محیط خود، اداره و دستگاه متبوع شروع کنند و از مسئول یک نهاد گرفته تا کارمند همگی تابع قوانین مربوط به عفاف و حجاب باشیم و اهمیت این مسئله را تبیین نماییم آن عده‌ای هم که از سر غفلت و نه آگاهانه و  تعمدی، ترک فعل نموده‌اند، آگاه و بیدار خواهند شد.

جابری انصاری، خاطرنشان کرد: حرف ما این است که مسئولان  نباید در مقابل نقشه شوم دشمن سکوت اختیار کنند و از همه امکانات باید استفاده شود و راه رخنه دشمن را باید بست و مقابل کسانی که حجاب را ارزش دینی و اسلامی کشور ما نمی‌دانند، محکم ایستاد.

وی ادامه داد: نیاز امروز می‌طلبد که هر چه سریعتر تشکیل جبهه فرهنگی حمایت از حجاب در استان البرز، بویژه در دانشگاه‌ها و اصناف و اماکن علمی و  ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی و  از طیف انقلابیون، فعالان فرهنگی و بسیج دانشجویی، جبهه انقلاب اسلامی و رسانه‌ها شکل بگیرد و مسئولان امر در چارچوب وظایف تبیین شده پای کار بیایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز تصریح کرد: بدون تردید عمل به تکالیف در کنار اجرای مر قانون در قالب لایحه عفاف و حجاب مکمل این حرکت جمعی در جبهه فرهنگی خواهد بود و قطعا به موازات آن برخورد قاطع و قانونی از طریق مراجع ذیصلاح صورت خواهد گرفت.

او در ادامه گفت: ما نیز به عنوان عضو کوچکی از جبهه انقلاب فرهنگی از همین تریبون اعلام می‌نماییم که  به عنوان متولی امر فرهنگی  در استان ذره‌ای از مواضع مان در حفاظت از مصادیق عفاف و حجاب کوتاه نمی‌آییم کما اینکه تا به امروز در حد توان تلاش نموده‌ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، در پایان ابراز داشت: انتظار داریم طبق تاکیدات حضرت آیت الله همدانی نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار در قرارگاه عفاف و حجاب، مسئولان دستگاه‌های اجرایی در کنار ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نسبت به اجرای لایحه عفاف و حجاب پیگیری‌های لازم را داشته باشد.

کدخبر: 13886


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise