پنجشنبه، 04 خرداد 1402 - 08:10

خوابگاه دخترانه زنده‌یاد دکتر حمیدرضا طلاکوب افتتاح شد

خوابگاه دخترانه زنده‌یاد دکتر «حمیدرضا طلاکوب» با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پردیس شهید رضایی‌نژاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی افتتاح شد

علم و فناوری. امیدبانوان؛ خوابگاه دخترانه زنده‌یاد دکتر «حمیدرضا طلاکوب» توسط بنیاد فرهنگی مصلی نژاد احداث شده است که روز چهارشنبه با حضور «محمدعلی زلفی گل» وزیر علوم و رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی افتتاح شد.

این خوابگاه در پردیس شهید رضایی‌نژاد این دانشگاه در مساحت تقریبی سه هزار و ۶۰۰ مترمربع در عرصه تقریبی ۹۹۰ مترمربع با ظرفیت استاندارد ۱۷۲ نفر و مطابق با استاندارهای وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ساخته شده است.

وزیر علوم در این مراسم گفت: این ساختمان زیبا می‌تواند بستری برای ایجاد یک جریان علمی سازنده باشد.

وی افزود: سرانه خوابگاهی در این خوابگاه از نظر متراژ که در اختیار هر دانشجو قرار می‌گیرد با خوابگاه‌های دیگر کاملاً متفاوت است. پیشنهاد کردم که این خوابگاه را در اختیار دانشجویان دختر استعداد درخشان قرار گیرد.

وزیر علوم یادآور شد: بنیاد فرهنگی مصلی نژاد هم پیشنهاد کرده است که در دفترچه کنکور قید شود که داوطلبان رتبه بالا که دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی را انتخاب می‌کنند خوابگاه آنها تأمین می‌شود.

 زلفی گل تأکید کرد: خوابگاه زنده‌یاد دکتر طلاکوب علاوه بر اینکه تأمین بخشی از نیازهای خوابگاهی دانشگاه را تأمین می‌کند، یک جریان علمی و یک رقابت سازنده علمی را هم مهیا می‌کند.

همچنین در این مراسم حسن کریمی مزرعه شاهی رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گفت: این پروژه توسط بنیاد فرهنگی مصلی نژاد و به نام مرحوم دکتر طلاکوب در این دانشگاه بنا شده است.

وی افزود: دهم خردادماه روزی بود که کلنگ این خوابگاه دخترانه زده و مقدمات کار فراهم شد. این پروژه روزانه پیگیری شد تا کار یا موضوعی خلل و تأخیر زمانی در این پروژه ایجاد نکند.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی توضیح داد: این پروژه قرار بود شهریورماه ۱۴۰۲ تحویل شود؛ اما به‌واسطه عزم و همتی که انجام شد حتی بنا شد ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ خاتمه کار اعلام شود، اما به دلیل سرمای شدید پروژه ۴۰ روز تعطیل شد و در نهایت اردیبهشت‌ماه امسال و نزدیک به ۴ ماه زودتر و پیش از موعد مقرر به پایایان رسید و به مناسبت سوم خرداد روز بزرگ آزادی خرمشهر و همچنین در دهه کرامت افتتاح شد.

کریمی مزرعه شاهی یادآور شد: این خوابگاه با استانداردهای روز تجهیز شده و اولین خوابگاه در این دانشگاه است که دارای چند اتاق ویژه به شکل سوئیت برای معلولین با تجهیزات خاص، آشپزخانه و تمام امکانات بهداشتی و رفاهی است.

وی گفت: امیدواریم این خوابگاه برای شروع سال تحصیلی جدید به دانشجویان ارائه شود و با مشورت وزیر علوم تلاش می‌کنیم که اولویت یک را به دانشجویان استعداد درخشان و دانشجویان ممتاز دانشگاه بدهیم.

کدخبر: 13887


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise