دوشنبه، 30 اردیبهشت 1398 - 18:20

مجلس تصویب کرد:

احباری شدن استفاده از صندلی کودک در خودرو

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه استفاده از صندلی کودک با مصوبه کمیسیون امور داخلی کشور الزامی شد، اظهار داشت: با نظر اعضای کمیسیون استفاده از کمربند ایمنی نیز برای همه سرنشینان اجباری شد.


امید بانوان, خانه ملت نوشت؛ محمدجواد کولیوند در تشریح نشست عصر امروز(دوشنبه، 30 اردیبهشت ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تصریح کرد: در این جلسه لایحه اصلاح ماده 15 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در دستور کار قرار داشت و با نظر اعضای کمیسیون استفاده از کمربند ایمنی برای همه سرنشینان الزامی شد.

نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: استفاده از صندلی کودک با مصوبه کمیسیون امور داخلی کشور مجلس الزامی شد اما عدم استفاده از آن جریمه ندارد و در صورت بروز حادثه با مالک خودرو و والدین طبق ماده 9 قانون حمایت از کودکان برخورد می شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص زمانبندی رسیدگی به ایرادات شورای نگهبان بر طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس و استان-شهرستانی شدن آن، گفت: ایرادات شورای نگهبان به مجلس ارائه شده اما هنوز از هیأت رئیسه به کمیسیون نرسیده است و با توجه به حجم بالای ایرادات و ایرادات کلی که به بحث استانی شدن گرفته شد، امکان اصلاح آن تا انتخابات آینده ضعیف است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1409


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise