چهارشنبه، 01 خرداد 1398 - 12:04

سارا دشت گرد:

دوران نگاه جنسیتی به پست‌های مدیریتی پایان یافته است

عضو شورای شهر کرج بر شایسته سالاری و انتصابات فراجنسیتی تاکید کرد.

امید بانوان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، سارا دشت گرد با بیان اینکه دوران نگاه جنسیتی به پست‌های مدیریتی به پایان رسیده و امید است طی سال‌های آتی شاهد تصدی زنان در صندلی‌های مدیریتی باشیم، گفت: از ابتدای فعالیت شورای پنجم کرج تاکنون با جدیت مسائل مربوط به بانوان و جوانان را پیگیری کرده‌ام.

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به ظرفیت‌های زنان و جوانان ادامه داد: نیروهای جوان با انگیزه بیشتری کار می‌کنند و خانم‌ها هم مسئولیت پذیری بیشتری در انجام وظایفی که به آنها محول می‌شود، دارند. علاوه براین، بانوان سلامت مالی بیشتری در سیستم های اداری دارند و کمتر از قوانین و مقررات تدوین شده تخطی می‌کنند.

این مسئول با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای شناسایی زنان توانمند مجموعه مدیریت شهری اظهار کرد: در دوره شهردار قبلی، رزومه‌های بانوان مشغول در مجموعه مدیریت شهری دریافت شد و تمامی آنها بررسی شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد زنانی که به صندلی‌های مدیریتی مجموعه مدیریت شهری تکیه داده اند از توانمندی، توان و تخصص بالایی برخوردار هستند.

دشت گرد اضافه کرد: در دوره ای از شهرداری شاهد آن بودیم که بانوانی با رزومه خوب از جایگاهشان کنار گذاشته و در جایی بکارگیری شدند که ربطی به تخصص آنها نداشت. باید به سمتی پیش برویم که انتصاب در مدیریت شهری بر مبنای شایستگی و توانمندی افراد باشد و جنسیت در آن تاثیری نداشته باشد.

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج در پایان توضیح داد: دوران نگاه جنسیتی به پستهای مدیریتی به پایان رسیده و امید است طی سالهای آتی شاهد تصدی زنان در صندلی‌های مدیریتی باشیم. خوشبختانه نگاه شهردار کرج به زنان و توانمندی‌های آنان مثبت است و امید است با گذشت زمان شاهد آن باشیم که 30 درصد پست های مدیریتی در مجموعه مدیریت شهری به زنان اختصاص یابد.

 

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1412


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise