یکشنبه، 05 خرداد 1398 - 18:10

رأی اعتماد پارلمان شهر به مدیرکل جدید مالی شهرداری کرج

نمایندگان مردم در پارلمان شهری کرج به لایحه دو فوریتی تفویض اختیار مدیرکل جدید مالی شهرداری این کلانشهر رأی مثبت دادند.

امید بانوان؛ به نقل از  خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، در واپسین دقایق صد و چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر کرج لایحه دو فوریتی تفویض اختیار "محسن کمالی دهقان" مدیرکل جدید شهرداری این کلانشهر مطرح شد و در نهایت با 12 رأی موافق به تصویب رسید.

فرج اله ایلیات رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در این خصوص با بیان اینکه شهردار بر اساس مصوبه شورا می‌تواند برای هر یک از مدیریت‌ها به مدت سه ماه سرپرست تعیین کند، گفت: حقیقاً علت دو فوریت این لایحه شفاف نیست و اینکه در محافل گفته می‌شود شهردار فردی خارج از سفارشات شورایی را به عنوان مدیرکل مالی معرفی کرده را نیز قبول ندارم بلکه با توجه به حساسیتِ این جایگاه باید فردی مورد وثوق نمایندگان مردم کلیددار این معاونت باشد.

وی افزود: از آنجا که مدیرکل مالی شهرداری کرج یکی از ذیحسابان قانونی شورای اسلامی شهر به شمار می‌رود، طبق قانون باید از نمایندگان مردم برای این مسئولیت به نوعی رأی اعتماد بگیرد، در غیر این صورت نیازی به ارسال این لایحه نبود و بنده باور دارم که نامبرده با وجود اینکه فردی جوان، پاکدست و سلامت است اما باید برنامه‌ها و رزومه خود را در کمیسیون‌های تخصصی تشریح نماید.

در ادامه این لایحه به رأی گیری گذاشته شد و به اتفاق آراء مورد تایید نمایندگان مردم قرار گرفت.

 عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه اعضاء با اعتمادِ امروز امانت بزرگی را در اختیار حضرتعالی قرار دادند، گفت: امیدواریم قدردان این امانت و اعتماد ارزشمند باشید و شفافیت مالی و پاسخگویی که شعار محوری شورا می باشد را به جد پیگیری کنید.

منصور وحیدی نایب رئیس شورا نیز طی سخنانی تصریح کرد: ساماندهی منابع مالی و انسانی دو انتظارِ جدی شورا از حضرتعالی است و عدالت در پرداخت‌ها چه در حوزه حقوق و دستمزدها و چه در پرداخت‌های پیمانکاران باید نصب‌العین قرار بگیرد. برای مثال، در یکی از سازمان‌ها کفِ اضافه کار 120 ساعت است و ماهانه 6 هزار ساعت اضافه کاری مازاد بر آن بین نیروها تقسیم می شود حال آنکه خروجی عملکرد چندان مشهود و ملموس نیست!

حسین محمدی رئیس کمیسیون محیط زیست نیز خواستار دریافت برنامه‌های کمالی دهقان برای ساماندهی اداره کل مالی شهرداری کرج به صورت مکتوب و مدون شد. احد رسولی رئیس کمیسیون شهرسازی نیز با صحه بر صحبت های ایلیات، گفت که سخنرانی کوتاه آقای کمالی دهقان بنده را قانع نکرد و خواستار اطلاع از جزئیات و ریزِ برنامه‌های وی برای تصدی این مسئولیت راهبردی هستم.

مهدی حاجی قاسمی رئیس کمیسیون عمران در پایان اظهار داشت: بنده باور دارم ما در ادامه اعتماد به برنامه‌ها و راهبردهای شهردار محترم، باید به نیروهای انتخابی وی نیز که در آن جوانگرایی متبلور است، احترام بگذاریم اما بی‌گمان شورا با استفاده از ابزارهای نظارتی عملکرد بخش های مختلف شهرداری را پایش کرده و در صورت ضرورت تذکرات لازم ارائه می‌شود.

یادآور می‌شود با توجه به مرخصی غدیر مهدوی کلیشمی و خروج فرج اله ایلیات از جلسه، لایحه دو فوریتی تفویض اختیار محسن کمالی دهقان مدیرکل جدید مالی شهرداری کرج با 11 رأی موافق به تصویب شورای اسلامی شهر رسید و پس از تایید هیئت تطبیق فرمانداری شهرستان شکل اجرایی به خود می‌گیرد.

کدخبر: 1430


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise