سه‌شنبه، 07 خرداد 1398 - 15:15

رمزگشایی از پرونده وکیل قلابی در البرز

 رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری خانمی که خود را وکیل معرفی کرده و از این طریق اقدام به 13 میلیارد و 210 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

امید بانوان؛ پایگاه خبری پلیس نوشت، سرهنگ محمد نادر بیگی در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع يک فقره پرونده شکایت مبنی بر کلاهبرداري میلیاردی از سوی یک خانم که خود را وکیل معرفی کرده است، رسيدگی به موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی گفت: در تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد  که با توجه به این که همسر وی در زندان یکی از شهرهای جنوبی محبوس بوده و قرار است دوران محکومیت خود را به مدت 4 سال سپری کند ، در ادامه با درخواست بررسی مجدد ، پرونده به تهران ارسال شد و با سفارش یکی از آشنایان، با یک خانم وکیل آشنا و برای پیگیری پرونده آن را استخدام می‌کند .

سرهنگ نادر بیگی ادامه داد: متهم برای اين که اطمينان وی را جلب کند او را به دفتر يکي از وکلای سرشناس کرج برده و با تعريف و تمجيد فراوان از او يک قرارداد همکاری براي پيگيری قانوني پرونده تنظيم می‌کند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد: متهم در مرحله اول مبلغ 220 میلیون ریال دریافت کرده و در مراحل بعدی با ایجاد تشویش و ترس در شاکی ، مبلغ 2 میلیارد ریال از وی می‌گیرد و در مقابل اعتراضات شاکی که تا کنون هیچ کاری انجام نشده ؛ ادعا می‌کند که دادگاه قصد صدور حکم اعدام همسرش را دارد و برای نقض حکم باید پول بیشتری خرج کند و به این ترتیب طی 2 مرحله مبلغ 6 میلیارد ریال و 2 میلیارد و 100 میلیون ریال از وی دریافت می کند .

این مقام انتظامی گفت : با توجه به این که خانم وکیل به بهانه‌های مختلف هر بار مبلغ زیادی پول از وی دریافت کرده و حتی ازوی می خواهد وکالت تام الاختیار فروش اموال منقول و غیر منقولش را به او بدهد بنابراین شاکی به وی مظنون شده و با یک وکیل دیگر مشورت می کند و متوجه می شود که خانم وکیل اصلا وکالتی در پرونده نداشته و تمام این پول ها را برای خودش گرفته است .

وی افزود: با توجه به ادله موجود دستگیری متهم در دستور کار قرار گرفت و از آن جایی که نامبرده دیگر جوابگوی تلفن نبوده و دفتر خود را جابجا کرده است بنابراین تحقیقات پلیسی برای شناسایی ردی از متهم آغاز شد تا این که مخفیگاه متهم شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد .

سرهنگ نادر بیگی ادامه داد: متهم ابتدا منکر هرگونه جرمی شد و عنوان کرد که مبالغ را به ازای طلبش دریافت کرده ، اما در مواجهه با مدارک و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و اذعان کرد که با معرفی خود به عنوان وکیل و حل مشکلات حقوقی موکلش، تا کنون 13 ميليارد و 210 ميليون ريال از وی کلاهبرداری کرده است .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی با قرار وثیقه قانونی روانه زندان شد.

 

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1438


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise