سه‌شنبه، 03 مرداد 1402 - 00:11

فروش لباس‌های نامتعارف محرمی در اینستاگرام ؛ از توهین‌ به عزاداران محرم تا تبلیغ شیطان‌ پرستی

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری فروشندگان لباس‌های نامتعارف محرمی در بیش از ۱۵ صفحه اینستاگرامی با ۸۰۰ هزار دنبال‌کننده خبر داد.

 مدآرت. امیدبانوان؛ سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: در پی گزارش‌های مکرر مردمی و نیز رصد و پایش فضای مجازی در خصوص تولید و فروش البسه نامتعارف و توهین‌آمیز در ارتباط با محرم و ائمه اطهار(ع) و تحریف جوانان و نوجوانان، موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

 وی افزود: در تحقیقات اولیه پلیس فتا مشخص شد بیش از ۱۵ صفحه مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال فعالیت در این خصوص هستند و با تبلیغات گسترده اقدام به فروش محصولات خود می‌کنند که با اقدامات تخصصی و فنی گرداننندگان تمامی صفحات شناسایی شدند.

 رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه این صفحات در مجموع بیش از ۸۰۰ هزار نفر دنبال‌کننده داشتند، گفت: در روند رسیدگی پرونده تعداد ۱۲ نفر متهم شناسایی و پس از تشریفات قضایی در مناطق مختلفی از تهران بزرگ دستگیر شدند و از انبارهای متعلق به این افراد چندین هزار انواع البسه نامتعارف کشف و ضبط شد.

 معظمی گودرزی با بیان اینکه در این پرونده رئیس صنف مربوطه نیز جهت نظارت بیشتر بر واحدهای تولیدی به پلیس فتا دعوت شد، ادامه داد: در این پرونده بیش از ۴ واحد تولیدکننده که در محدوده بازار تهران فعال بودند و ضمن فروش به صورت حضوری پشتیبانی فروش اینترنتی این لباس‌ها را نیز بر عهده داشتند برخورد شد و طبق قانون پلمب شدند.

 رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به طرح‌های مجرمانه چاپ شده روی این البسه بیان کرد: طرح‌های چاپ شده روی البسه موجود در انبارهای مکشوفه عموماً درخصوص تشویق به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی و یا آیین شیطان‌پرستی بودند، شهروندان بدانند پلیس قدمی از برخورد با این اقدامات مجرمانه عقب نخواهد کشید و با هرگونه فعالیت مجرمانه و توهین به مقدسات در فضای مجازی و فرصت‌طلبی از مناسبات ملی مذهبی برای کسب منافع شخصی مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

کدخبر: 14517


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise