پنجشنبه، 09 خرداد 1398 - 16:57

رئیس کمیسیون خدمات شهر شوراى اسلامى شهر كرج :

حضور زنان در شورا مهم است

عضو هيئت رئيسه شوراى اسلامى شهر كرج گفت: زنان عضو شوراهای اسلامی رسالت خطیری برای پیگیری مشکلات جامعه بانوان دارند.

امید بانوان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، فريده بزنى بيرانوند عنوان کرد: نقش زنان در تحول، توسعه و پويايی جامعه در نظام جمهوری اسلامی غيرقابل انکاراست و بخش عمده ای از پيشرفت های امروز نظام جمهورى اسلامى در عرصه هاى مختلف در گرو هم افزايى و استفاده از قابليت هاى اين قشر از جامعه است.

وی در ادامه به نقش بانوان در اداره امور شهر اشاره و اظهار كرد: با گذشت بيش از بیست سال از عمر پر فراز و نشیب شوراها این نهاد مردمی از جایگاه خوبی برخوردار شده که می بایست به آن ارج نهاد و جایگاهی که با انتخاب مستقیم مردم ایجاد و تاسیس شده است.

اين مسئول عنوان كرد: بی شک شورا جایگاه مقدسی است و از این بابت تمامی منتخبین این مسئولیت می بایست با تمام توان کمر همت بسته و در راستای شرح وظایف قانونی در جهت خدمت به همشهریان گرامی قدم بردارند و از این جایگاه که مظهر اقتدار مردم است دفاع نمایند.

رئیس کمیسیون خدمات شهر شوراى اسلامى شهر كرج با بيان اينکه لازم است زنان عضو شوراهاى اسلامى شهر مشکلاتى را که زنان به‌ دليل جنسيت خود با آن دست و پنجه نرم می‌کنند را شناسايى کنند و در برنامه‌ ها بگنجانند و بر رفع آنها نظارت کنند، يادآور شد: زنان عضو شوراهاى اسلامى شهر و روستا بايد به موضوع زنان توجه کنند و از شهرداري در جهت کاهش مشکلات آنها مطالبه کنند؛ علاوه بر آن ايجاد فضاهايى ويژه زنان به منظور انجام تفريحات سالم را تسريع کند.

وي تاكيد كرد: زمانى که زنان به نام زنان و با سهم زنان در صندلى هاى قدرت قرار مى گيرند بايد به‌ دنبال منافع ملى زنان باشند و از منظر آنان مسائلشان را پيگيرى و مطالبه کنند. به گفته بزنى بيرانوند، امروزه زنان و بانوان حرف های زیادی در عرصه های مختلف داشته و حضور بسزایی در جامعه دارند و در سال های اخیر شاهد حضور پررنگ زنان در عرصه انتخابات شورای شهر و روستا هستیم.

وى يادآور شد: حضور زنان در شورا مهم است؛ زنان جزئیات و ملاحظات توسعه شهری را از منظر زنان و کودکان در نظر می گیرند و در تصمیم گیری‌های کلان شهری این ملاحظات را اعمال می‌کنند دقت مردان در بارگذاری و اجرا و پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها متمرکز است و زنان در وجوه اجتماعی و فرهنگی پروژه تمرکز دارند.

 

انتهای پیام/

کدخبر: 1457


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise