پنجشنبه، 09 خرداد 1398 - 17:43

طاهرخانی:

پوشش هزینه درمانی قربانیان اسید پاشی در اولویت قرار گیرد

نماینده مردم تاکستان در مجلس دهم با بیان اینکه پوشش هزینه‌های درمانی قربانیان اسید پاشی در اولویت قرار گیرد،گفت: تصویب قانون تشدید برخورد با اسیدپاشی در بهارستان، سیاست قانونی مثبتی است.

امید بانوان؛ خانه ملت نوشت؛ بهمن طاهرخانی درباره تشدید برخورد قانونی با اسید پاشان در جامعه پزشکی،گفت: ما درگذشته نیز برای برخورد با معضل اسید پاشی، قوانینی را در حوزه قضا داشته ایم بنابراین قوانین جدید مصوب شده در بهارستان مرتبط با تشدید برخورد با اسید پاشی است.

ریشه کنی معضل اسیدپاشی نیازمند رعایت مسائل، حقوقی ،فرهنگی وآموزشی

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانونی که اخیر در زمینه با معضل اسید پاشی در بهارستان تصویب شده است بر تشدید مجازات اسید پاش و حمایت از قربانی اسیدپاشی تاکید دارد اما در کنار مسائل مذکور نیز می بایست رعایت مسائل فرهنگی ،آموزشی نیز برای جلوگیری از وقوع جرم اسید پاشی نیز مدنظر قرار بگیرد.

وی ادامه داد: افرادی که به طریق عمدی اقدام به اسیدپاشی می‌کنند بطور مسلم دارای انگیزه های ناروایی هستند اما وظیفه حاکمیتی و دولت این است که تلاش کند، هرچه سریعتر قربانی اسید پاشی به جامعه بازگردد.

پوشش هزینه درمانی قربانی اسید پاشی در اولویت قرار بگیرد

عضوکمیسیون حقوقی وقضایی مجلس با بیان اینکه پوشش هزینه درمانی قربانی اسید پاشی در اولویت قرار بگیرد یادآورشد:تصویب قانون تشدید، برخورد با اسیدپاشی در بهارستان سیاست قانونی مثبتی است که می تواند مانع از ارتکاب جرم مذکور در جامعه شود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1463


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise