یکشنبه، 12 خرداد 1398 - 17:28

راه‌اندازی بازارچه محصولات کشاورزی در البرز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز به مدیر جدید تعاون روستایی این استان گفت که هر چه زودتر مقدمات راه اندازی بازارچه محصولات کشاورزی را فراهم سازند.

امید بانوان؛ به نقل از جهاد کشاورزی البرز ، سید مجید موسوی در آیین تودیع و معارفه مدیر تعاون روستایی استان البرز افزود: با راه اندازی بازارچه های محصولات کشاورزی دست دلالان کوتاه و واسطه گری کاهش می یابد ضمن اینکه دسترسی مردم به محصولات مورد نیاز تولید شده در بخش کشاورزی با قیمت و کیفیت مناسب آسانتر می شود.

وی با بیان اینکه این بازارچه ها تاکنون در چند استان راه اندازی و بازخورد مناسبی داشته، اظهار داشت: جهاد کشاورزی استان روند راه اندازی این بازارچه را دنبال و زمین مورد نیاز را تامین و در اختیار مدیریت تعاون روستایی قرار خواهد داد.

وی گفت: تعاون روستایی البرز بایستی زیرساخت های مناسب را برای حضور تشکل ها و تعاونی های مختلف روستایی برای عرضه محصولاتشان آماده کند.

وی ایجاد ارتباط مناسب با تشکل ها برای عرضه محصولات کشاورزی، تامین نهاده های کشاورزان، پیگیری امور مربوط به کشاورزان به خصوص عملیات آب و خاک و تامین نهاده ها، پیگیری و استمرار تعیین تکلیف سپرده گذاران تعاونی نهال نشان، پیگیری برای ایجاد امکانات لازم تعاون روستایی البرز همچون ساختمان و استفاده از ظرفیت نظام صنفی کشاورزی برای پیگیری امور مربوط به تعاون روستایی را از دیگر انتظارات از مدیر جدید تعاون روستایی البرز عنوان کرد.

موسوی همچنین به تامین میوه شب عید تنظیم بازار در استان اشاره کرد و افزود: امسال بهترین سال در تامین میوه شب عید را داشتیم علاوه بر اینکه کمترین ضایعات را نیز شاهد بوده ایم.

وی ادامه داد: به طوریکه بیشترین رضایتمندی را در مصرف کنندگان و مسئولان شاهد بودیم زیرا بهترین نوع سیب و پرتقال را تامین کردیم ضمن اینکه کمترین میزان بار مالی را به دولت تحمیل کردیم.

در این آیین از خدمات قربانعلی قره باغی که مدت هشت ماه سرپرستی مدیریت تعاون روستایی استان البرز را عهده داشت، قدردانی و سید محسن موسوی به عنوان مدیر جدید تعاون روستایی استان البرز معرفی شد.

سید محسن موسوی پیش از این مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فردیس در استان البرز را عهده دار بود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1480


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise