شنبه، 18 خرداد 1398 - 14:02

شیوه  نامه ثبت نام دانش آموزان  در مدارس البرز اعلام شد

مدیرکل آموزش و پرورش البرز از اعلام شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان پایه های مختلف تحصیلی مطابق آیین نامه اجرایی وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید در مدارس این استان خبرداد.

امید بانوان- ایرنا نوشت؛ سالار قاسمی روز شنبه با بیان این مطلب افزود: براین اساس از تمام متولدین نیمه اول سال ۱۳۹۲ و قبل از آن با رعایت ماده ۳۶ آئین نامه اجرایی در پایه اول ابتدایی و سایر پایه‌های تحصیلی ثبت نام به عمل می‌آید.

وی ادامه داد: مدارس ابتدایی موظفند اطلاعات دانش آموزان به ویژه دانش آموزان پایه اول را تا پایان مردادماه ۱۳۹۸ در سامانه سناد به طور روزانه ثبت کنند.

وی اضافه کرد: ثبت نام از دانش آموزان میان پایه در مدارس ابتدایی از پانزدهم تیرماه ۹۸ آغاز و به مدت یک ماه ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: پیش بینی شده است در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ تعداد ۳۰ هزار و ۴۶۶ نوآموز وارد کلاس اول شوند.

وی گفت: انجام هرگونه مصاحبه، آزمون ورودی و تعیین شرط معدل برای ثبت نام در مدارس عادی ممنوع است.

قاسمی بیان داشت: پذیرش دانش آموزان در مدارس غیر دولتی، شاهد، هیأت امنایی، استعدادهای درخشان و مدارس استثنایی بر اساس دستورالعمل‌های ویژه خود انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز بیان داشت: جمعیت دانش آموزی البرز در هر سال تحصیلی با حدود ۱۲ هزار نفر افزایش در پایه‌های مختلف تحصیلی همراه است.

وی با اشاره به اینکه بهترین مدرسه، نزدیکترین مدرسه برای دانش آموزان است، یادآورشد: ثبت نام در مدارس البرز با توجه به محل سکونت دانش آموزان و اجرای محدوده بندی جغرافیایی برای ثبت نام دانش آموزان به استناد ماده ۳۱ آئین نامه اجرایی مدارس انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه مدیران مدارس ابتدایی بعد از ثبت نام دانش آموزان پایه اول نسبت به گرفتن نوبت از سامانه سنجش اقدام می‌کنند، گفت: سرپرست دانش آموزان به همراه فرزندشان می‌توانند براساس نوبت تعیین شده، به پایگاه سنجش مراجعه کنند.

قاسمی بیان داشت: ثبت نام از دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ نیز بر اساس شیوه نامه سال تحصیلی گذشته انجام می‌شود و هر گونه تغییر و اصلاح از سوی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور به زودی اعلام می شود.

وی اظهارداشت: به منظور پوشش کامل تحصیلی افراد لازم التعلیم فاقد مدرک هویتی لازم که از نظر سنی امکان تحصیل در نظام آموزش رسمی کشور را دارند، به استناد مصوبه هیئت وزیران و نامه ریاست جمهوری در دوم اسفندماه سال ۹۵، با ارائه حمایت تحصیلی صادره از وزارت کشور" فرمانداری‌ها" ثبت نام از آنها انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: به غیراز هزینه کتاب و بیمه، دریافت هرگونه وجه توسط کارکنان مدرسه در هنگام ثبت نام ممنوع است و سرپرست دانش آموزان در صورت مشاهده، این موضوع را به ستاد ثبت نام فعال در نواحی و مناطق هشتگانه و اداره کل آموزش و پرورش استان گزارش کنند و یا در سامانه آموزش و پرورش به نشانی shekat.medu.ir شکایت خود را ثبت کنند.

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1494


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise