شنبه، 18 خرداد 1398 - 18:31

فضا برای تکیه جوانان به صندلی‌های مدیریتی باز شود

رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج گفت: به عملکرد کمیسیون‌های شورای پنجم نمره قبولی می‌دهم.

امید بانوان_ کرج امروز نوشت؛ سارا دشت‌گرد اظهار کرد: از ابتدای شورای پنجم تا کنون ۴۵۰ عنوان اولویت پژوهشی از سازمان‌ها، معاونت‌های شهرداری، کمیسیون‌های شورا و دانشگاه‌های استان دریافت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: تعدادی از این اولویت‌های پژوهشی به خاطر اینکه مختص کلانشهر کرج نبود از فرایند بررسی حذف و در نهایت از میان آنها ۵۰ مورد انتخاب شد.

عضو شورای شهر کرج ابراز کرد: طرح‌های پژوهشی که ساختار علمی منسجمی داشته و طبق بررسی‌ها به نتیجه ملموسی منجر می‌شدند در شورای پروهشی مطرح و در نهایت سه مورد از آنها به قرارداد منتهی شد که یکی از آنها در حوزه زنان سرپرست خانوار و دو مورد دیگر در حوزه محیط زیست است.

دشت‌گرد ادامه داد: مبالغ اختصاص یافته به این پروژه ها زیاد نبود ولی قطعا شهر و شهروندان از نتایج آنها منتفع می‌شوند.

عضو شورای شهر کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تخصص گرایی در کمیسیون‌های شورای شهر ادامه داد: اعضای تمامی کمیسیون‌ها بر مبنای تخصص انتخاب شده و افزایش تعداد کمیسیون‌ها از پنج به نه مورد گواه همین ادعا است.

وی توضیح داد: بدون شک هیچ کمیسیونی در عملکرد خود بدون اشکال نیست ولی با پیگیری‌ها و مشارکت جمعی خروجی آنها هر روز بیشتر می‌شود.

دشت‌گرد در ادامه به ضرورت تخصص گرایی در بدنه شهرداری تاکید کرد و گفت: اعضای شورا اصراری به جابه جایی افراد در صندلی‌های مدیریتی شهرداری ندارند ولی حداقل انتظار این است که اگر مدیری در حوزه فعالیت خود تخصص ندارد برای بالابردن دانش و توانمندی‌های خود تلاش کند.

وی افزود: برای کارآمدی سیستم مدیریت شهری انتظار می رود مدیران فضا را برای جوانان متخصص و متعهد بازکنند تا شهر با فکرو ایده های جدید به سمت توسعه حرکت کند.

انتهای پیام/

کدخبر: 1496


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان