شنبه، 18 خرداد 1398 - 18:56

توسعه گردشگری نباید منجر به بی حرمتی به ارزش‌ها شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برخی به دنبال ایجاد جوی در مناطق گردشگری کشور برای قبح شکنی و هنجارشکنی هستند از مراجع قضائی خواستار برخورد با هنجارشکنان سد لفور شد.

امید بانوان _ خانه ملت نوشت؛ زهرا ساعی با ابراز تاسف از هنجارشکنی در سد لفور با بیان اینکه توسعه گردشگری و صنعت توریسم نباید منجر به بی حرمتی به ارزش ها شود، گفت: تمامی افراد باید مقید به حفظ ارزش های دینی و اسلامی باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت حفظ و رعایت هنجار ها، افزود: ایران کشوری اسلامی و دینی است و منافاتی ندارد افراد در عین حال که پوشش مناسب دارند به گشت و گذار تفریح و شادی بپردازند و تاکنون نیز به این صورت بوده است.

وی ادامه داد: حتی الزاماتی برای توریست خارجی پیش بینی شده و تاکنون اصول و هنجارها رعایت شده بنابراین به صورت جدی نیاز است مراجع قضائی مانند نیروی انتظامی، دستگاه قضا و دادستانی ورود جدی به این موضوع داشته باشند و با هنجارشکنان با قاطعیت برخورد کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم یادآور شد: در برخی موارد چنین اقداماتی هدایت شده بوده و برخی به دنبال ایجاد جوی در مناطق گردشگری کشور برای قبح شکنی و هنجارشکنی هستند و نباید اجازه چنین اقداماتی به آنها داده شود.

ساعی افزود: قبح برخی مسائل نباید در کشور ریخته شود؛ مردم مناطق گردشگرپذیر و ساحلی دوست دارند امنیت اجتماعی، فرهنگ، آداب و رسومشان حفظ شود و تمایل ندارند فرهنگ بومی و تربیت فرزندشان با مشاهده چنین هنجارشکنی هایی دچار خدشه شده و آسیب ببیند.

وی ادامه داد: به صورت جدی می‌طلبد مراجع قضائی سریع تر به موضوع هنجارشکنی در سد لفور رسیدگی کند و نباید از کنار این دست موضوعات به سادگی گذشت؛ در این رابطه گشت و گذار نباید منجر به ایجاد قانون شکنی و هنجارشکنی شود به ویژه اینکه در کشوری اسلامی زندگی می کنیم متاسفانه این هنجارشکنی در عید سعید فطر که عید دینی و شرعی ما است و بعد از 30 روز ترک محرمات و انجام واجبات را داشتیم اتفاق افتاده و به طور قطع رسانه های بیگانه به برخی از این هنجار شکنی خط می دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: ما جامعه ای هستیم که الگوها و فرهنگ های مختص به خود را داریم و خانواده ها نیز خواستار رعایت امنیت اجتماعی و هنجارها هستند و و اگر افرادی می خواهند با شکل و شمایل دیگری و با برداشتن حجاب هنجار شکنی و تصاویر خود را در فضای مجازی منتشر کنند به هیچ وجه جامعه اسلامی ما چنین رفتارهایی را برنمی تابد.


انتهای پیام/

کدخبر: 1497


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise