دوشنبه، 20 خرداد 1398 - 11:05

آغاز تحقیقات جدید سلول درمانی در دانشگاه علوم پزشکی البرز

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: تحقیقات جدیدی در بحث سلول درمانی و ژن تراپی در استان آغازشده است.

امید بانوان _ مهر نوشت؛ محمد نوری سپهر پیش از ظهر یکشنبه در نشستی خبری با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد کارخانه‌های دارویی کشور در استان البرز مستقر است، گفت: بزرگ‌ترین کارخانه‌های مواد غذایی نیز در استان البرز مستقر هستند.

وی بابیان اینکه باید تحقیقات بنیادی و کاربردی انجام دهیم، افزود: تحقیقات کاربردی زودبازده است به همین منظور با چند شرکت بزرگ در زمینهٔ گیاهان دارویی تفاهم‌نامه منعقد کرده‌ایم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز با تأکید بر اینکه تحقیقات جدیدی در بحث سلول درمانی و ژن تراپی آغازشده است، گفت: بیمارستان زنان یکی از بخش‌های خوب در استان البرز است.

نوری سپهر با بیان این مطلب که مرکز رشد در بخش تحقیقات کاربردی فعال است، عنوان کرد: ۱۰ شرکت در این مرکز ثبت‌ شده که موردحمایت هستند.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات ما طی سال‌های اخیر رشد صعودی داشته است، تصریح کرد: سال ۸۸ با هفت هیئت‌ علمی سه طرح اجرا کردیم درحالی‌که این تعداد سال گذشته به ۱۱۰ طرح تحقیقاتی مصوب به همراه ۲۱۰ هیئت‌علمی بوده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه در بحث مقالات هم جهش‌های خوبی را شاهد هستیم، گفت: در حال حاضر دو هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی استان مشغول تحصیل هستند.

به گفته نوری سپهر مرکز تحقیقات بیماری‌های غیر واگیردار، مرکز تحقیقات «اچ. اس. ای»، مرکز تحقیقات «اس. دی. اچ» و مرکز تحقیقات پروبیوتیک و مکمل‌های غذایی در استان البرز مستقر هستند.

وی همچنین اضافه کرد: سال ۲۰۱۸ توانسته‌ایم ۲۹۸ مقالات بین‌المللی در جهان ارائه کنیم که این تعداد در چندماهه سال ۲۰۱۹ به ۱۴۰ رسیده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز بابیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۰ قطب دارند که البرز در قطب شش قرار دارد، ادامه داد: البرز، قزوین، زنجان، قم، اراک، خمین و ساوه در قطب ششم هستند.

نوری سپهر گفت: سال گذشته هفت عنوان کتاب با لوگوی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز به چاپ رسیده است همچنین در ششمین جشنواره مقالات، ابداعات و اختراعات رویش گوهرنگ عنوان برتر را کسب کردیم و ۱۲ اختراع نیز در سامانه وزارت بهداشت به ثبت رسانده‌ایم.

وی بیان این مطلب که یک تا سه درصد بودجه اجرایی هر دستگاه سهم اعتبارات پژوهشی است، عنوان کرد: رویکرد ما ارتزاق از بودجه عمومی نیست.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز در پایان گفت: سال گذشته دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبارات پژوهش بود که بیش از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن محقق شده است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1507


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise