شنبه، 11 شهریور 1402 - 12:33

سند آمایش تنها راه جلوگیری از ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در ساوجبلاغ است

امیدبانوان؛ فلاح‌پور، عضو شورای اسلامی استان البرز گفت: شهرستان ساوجبلاغ می‌تواند به واسطه طبیعت و منطقه تاریخی، هدف گردشگری بسیاری از گردشگران باشد اما به دلیل نبود زیرساخت و ناهماهنگی بعضی ادارات، مردم به سمت ساخت‌و‌ساز غیر مجاز متمایل می‌شوند.

ساوجبلاغ.امیدبانوان؛ «سعید فلاح‌پور» رییس شورای اسلامی شهرستان ساوجبلاغ و عضو شورای اسلامی استان البرز در دیدار با «مرتضی زینالی» رئیس جهادکشاورزی شهرستان ساوجبلاغ  با تاکید بر موقعیت مکانی ساوجبلاغ و قرار گرفتن در نزدیکی پایتخت اظهار داشت: این موهبت سبب شده است تا در همه مواقع سال مسافر و گردشگر بسیار زیادی در این منطقه حضور داشته باشند و از آن بهره ببرند.

فلاح پور تصریح کرد: گرچه این منطقه با وجود برخورداری از پتانسیل بسیار بالا آنطور که باید و شاید به وسیله مسئولین مورد عنایت قرار نگرفته  و بهتر است مسئولین و طراحان به این ناحیه توجه بیشتری نشان داده و از قابلیت‌های آن بهره ببرند.

رییس شورای اسلامی شهرستان ساوجبلاغ در ادامه بیان کرد: وجود آب و هوای خوب و نزدیکی شهر کوهسار و بخش چندار به پایتخت فرصت خوبی است برای جذب گردشگران اما متاسفانه  نبود زیر ساخت‌‌های گردشگری و مهمانسرا، هتل صنعت گردشگری در ساوجبلاغ بسیار ضعیف است.

عضو شورای اسلامی استان البرز اظهار داشت: بنا بر دلایل مختلف شهرها و روستاهای شهرستان به سمت حاشیه‌نشینی هدایت شده و نکته‌ای که مهم است نداشتن سند آمایش در شهرستان ساوجبلاغ است در حالی که این شهرستان و سایر شهرهای استان می‌تواند به واسطه طبیعت و منطقه تاریخی، هدف گردشگری بسیاری از گردشگران باشد اما به دلیل نبود زیرساخت و ناهماهنگی بعضی ادارات، مردم به سمت ساخت‌و‌ساز غیر مجاز متمایل می‌شوند. لذا اگر سند آمایش تهیه نشود، به مرور زمان در تمام باغات و زمین‌های کشاورزی ساخت‌و‌ساز انجام می‌شود.

زینالی رئیس جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشاورزی یکی از منابع پایدار کشور است که می‌تواند سهم بسیار زیادی را در ایجاد اشتغال و درآمدزایی ایفا کند، اظهار داشت:کد افزایش اعتبار در این حوزه سبب قوی‌تر شدن بخش کشاورزی شده که این خود جزو اولویت‌های اول ما به شمار می‌رود ودر بخش چندار و شهر کوهسار به علت نبود زیر ساخت‌ها تفکیک غیر اصولی و ساخت‌و‌ساز غیرمجار انجام می‌شود که این موضوع موجب از بین رفتن سرمایه ملی و نارضایتی شهروندان می شود.

 در پایان زینالی تاکید بر اجرایی شدن سند آمایش سرزمین‌ توسط مسئولین مربوطه در شهرستان را راه چاره این مشکلات و چالش‌ها دانست.

کدخبر: 15104


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise