سه‌شنبه، 21 خرداد 1398 - 12:17

معاون صنایع دستی کشور:

ساره بیات دیگر سفیر صنایع دستی نیست

اگرچه در سال‌های گذشته اعلام شده بود ساره بیات سفیر صنایع دستی است اما معاون صنایع دستی کشور گفت که او دیگر این عنوان را ندارد و در حال بررسی برای انتخاب افرادی دیگری است.

امید بانوان- مهر نوشت؛  پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور پیش از ظهر دوشنبه ٢٠ خرداد در نشست خبری که در سالن فجر ارگ آزادی برگزار شد، در پاسخ به سوال درباره سفیر صنایع دستی گفت: حاشیه‌هایی درباره سفیر صنایع دستی ایجاد شده بود که در همان موقع خانم بیات اعلام کرد صحبت‌های من در رابطه با این موضوعات شنیده نشده است. در هر صورت باید گفت که او دیگر سفیر صنایع دستی نیست و به زودی سفیر صنایع دستی دیگری معرفی می‌شود. اگر تا به حال دست نگه داشته ایم به خاطر این بود که می‌خواهیم در حوزه‌های موسیقی، تئاتر، ورزشکاران فردی را به عنوان سفیر انتخاب کنیم که تأثیرگذار و صاحب نام باشد و از صنایع دستی حمایت کند.

وی گفت: من در جریان انتخاب او نبودم اما معیارها برای انتخاب این بازیگر، رشته تحصیلی او در زمینه فرش و جایگاهی بود که در میان اهالی هنر داشت.

معاون صنایع دستی کشور در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر دلیل افتتاح و نامگذاری خیابان ویلا به گذر صنایع دستی توضیح داد: هر شهری باید یک گذر صنایع دستی داشته باشد. در استان تهران نیز خیابان استاد نجات اللهی برای این کار در نظر گرفته شده است. امیدواریم بتوانیم با این برنامه دوباره گردشگران داخلی و خارجی را به این سمت جذب کنیم تا صنایع دستی خود را از خیابان استاد نجات الهی تهیه کنند.

محمودیان همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره تندیس جشنواره فیلم فجر که قرار بود از صنایع دستی ملی استفاده شود، توضیح داد: در زمانی که حاشیه‌هایی برای تندیس جشنواره فیلم فجر سال گذشته رخ داد، اعلام کردیم که به فیلم برتر از نگاه تماشاگران به صورت نمادین تندیسی اهدا خواهیم کرد تادر سالهای بعد بتوانیم تندیس‌های جشنواره را با بهره گیری از هنر ایرانی طراحی کنیم. در هفته صنایع دستی از عوامل فیلم «متری ۶ و نیم» با اهدای سیمرغ نقره‌ای که توسط هنرمندان صنایع دستی طراحی شده تقدیر خواهیم کرد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1526


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise