سه‌شنبه، 21 خرداد 1398 - 12:55

نوبخت خبر داد:

اختصاص ۶۰۰ میلیارد برای بهره برداری از فاز یک آزادراه تهران شمال

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از تخصیص اعتبار 600 میلیارد تومانی برای تکمیل فاز یک پروژه آزادراه تهران شمال خبر داد.

امید بانوان – به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه آزادراه تهران شمال به ریاست معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور استاندار البرز برگزار شد.

محمدباقر نوبخت از تخصیص اعتبار 300 میلیارد تومانی برای تکمیل فاز یک پروژه آزادراه تهران شمال خبر داد و گفت:  پس از تخصیص اعتبار انتظار می رود ظرف ۲ ماه فاز یک این پروژه تکمیل و زیر بار ترافیک برود.

وی ادامه داد: ما موظف هستیم بستر تسهیل در تردد مردم را فراهم کنیم چراکه شایسته نیست مردم، تعطیلات خود را در ترافیک سنگین مسیر شمال کشور صرف کنند.

نوبخت گفت: ما پنجه در پنجه نظام سلطه قرار گرفته ایم و با برنامه ریزی دقیق درصدد به نمایش گذاشتن اراده ملی برای مقاومت هستیم. روند رشد و توسعه کشور را همراه با مقابله با استکبار با قدرت استمرار خواهد داشت.

معاون رییس جمهور اضافه کرد: این تعهد را برای خود ایجاد می کنیم و امسال علاوه بر بهره برداری از قطعه اول آزادراه تهران شمال، شاهد بهره برداری از ۳۰۰ کیلومتر آزادراه جدید در کشور خواهیم بود.

وی گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شد فاز یک پروژه آزادراه تهران شمال در نیمه اول سال ۹۸ به بهره برداری می رسد. در این راستا برای تکمیل فاز یک این پروژه ۳۰۰ میلیارد تومان نیز از سوی بنیاد مستضعفان اختصاص می یابد.

گفتنی است فاز یک این آزادراه ۳۲ کیلومتر است که از این طریق ۶۰ کیلومتر از مسیر تهران شمال برای مسافران کاسته می شود. اکنون این بخش ۹۵.۳ درصد پیشرفت واقعی دارد و پیشرفت مورد نیاز برای بهره برداری ۹۷ درصد است که در صورت تامین اعتبار زیر بار ترافیک می رود.

 

کدخبر: 1528


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise