سه‌شنبه، 21 خرداد 1398 - 16:52

لایحه ممنوعیت خواب قانونگذاران در دفتر کار

یک نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را برای جلوگیری از خوابیدن قانونگذاران در دفتر کارشان به این مجلس ارائه کرده است.

امید بانوان - ایسنا نوشت؛ کاتلین رایس، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا متممی را بر بسته تخصیص بودجه مطرح کرده که مربوط به بودجه اقدامات شاخه مقننه می‌شود و می‌تواند قانونگذاران را از استفاده از دفتر کار خود برای خواب منع کند.

بسیاری از قانونگذاران در سال‌های اخیر برای صرفه‌جویی در هزینه‌های اجاره در واشنگتن، در دفتر کار خود می‌خوابند. شمار دقیق این افراد مشخص نیست اما تخمین زده می‌شود که تعداد آن‌ها به ده‌ها نفر برسد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، دیگر قانونگذاران از جمله رایس اما معتقدند که چنین کاری این افراد را در وجهه نامناسبی قرار می‌دهد و از این اقدام انتقاد کرده‌اند.

خانم رایس گفته، از برخی کارکنان این دفاتر شنیده است که صبح زود قانونگذاران مرد را در حال راه رفتن با تیشرت و شلوار کوتاه راحتی در سالن محل‌کارشان دیده‌اند.

رایس در مصاحبه‌ای اظهار کرد: چنین چیزی مناسب نیست. فکر نمی‌کنم برای اعضای کنگره مناسب باشد که از دفتر خود به عنوان محل اقامت شخصی استفاده کنند.

وی همچنین با اشاره به اتهامات مطرح شده علیه برخی قانونگذاران مرد درباره آزار جنسی هشدار داد که استفاده از دفتر کار به عنوان محل زندگی و اتاق خواب می‌تواند کارمندان را در شرایط نامناسبی قرار دهد و فضا را برای سوء استفاده جنسی از کارمندان آماده‌تر کند.

این نخستین بار است که رایس چنین متممی را در خصوص این لایحه بودجه مطرح کرده است. این بسته بودجه برای نخستین بار در یک دهه اخیر اصلاح بودجه هزینه‌های زندگی را برای اعضای کنگره در نظر گرفته است.

این قانونگذار دموکرات ضمن حمایت از اصلاح ۴۵۰۰ دلاری تامین هزینه‌های زندگی قانونگذاران، آن را برای رفع مشکل خوابیدن آنان در دفتر کارشان لازم دانسته است.

برخی قانونگذاران دیگر نیز با اشاره به اینکه خوابیدن در دفتر کار نقض اخلاقیات است، این کار را استفاده از منابع دولتی برای اهداف شخصی دانسته‌اند.

انتهای پیام/

کدخبر: 1537


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان