یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 18:11

استاندار:

البرز به هزار و ۵۰۰ مدرسه نیاز دارد

امید بانوان؛ نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در استان البرز تناسبی بین تعداد دانش‌آموزان و امکانات آموزشی وجود ندارد و بنا بر اهداف تعیین شده جهت کاهش تراکم کلاس‌ها و یک شیفته شدن مدارس برای ۵۳۰ هزار دانش‌آموز هزار و ۵۰۰ مدرسه نیاز است.

البرز. امید بانوان؛ «مجتبی عبداللهی» در نشست با مدیران مدارس و معاونان آموزش و پرورش و خیرین استان و در حاشیه بهره‌برداری همزمان ۲ هزار پروژه آموزشی و پرورشی در سراسر کشور که روز یکشنبه ۲۶ شهریورماه برگزار شد، گفت: در استان البرز تناسبی بین تعداد دانش‌آموزان و امکانات آموزشی وجود ندارد و بنا بر اهداف تعیین شده جهت کاهش تراکم کلاس‌ها و یک شیفته شدن مدارس برای ۵۳۰ هزار دانش‌آموز هزار و ۵۰۰ مدرسه نیاز است.

استاندار البرز افزود: این تراکم جمعیت و کمبود امکانات بار مضاعفی نیز بر دوش معلمان دارد چراکه توان و ایثار بیشتری صرف می‌شود.

عبداللهی گفت: در دولت سیزدهم توجه بسیار خوبی به سمت رشد سرانه‌ها و به‌ویژه تحقق مطالبات معلمان معطوف شده است.

وی افزود: جامعه معلمان در کشور یک سوم مجموعه استخدام‌های کشور را تشکیل می‌دهند بنابراین باید برای این جمعیت موثر کشور به صورت ویژه برنامه‌ریزی کرد.

استاندار البرز گفت: در استان نیز جلسات بسیاری برای حل مشکلات معلمان و همچنین راه‌اندازی تعاونی‌های مسکن برگزار شده و با جدیت در حال پیگیری هستیم.

عبداللهی گفت: در شرایطی قرار داریم که دشمنان با بهره گیری از نهاد پاک نوجوانان و جوانان درصدد نیل به اهداف شوم خود هستند از این رو باید با اشراف به این موضوع و تجاربی که بسیار گران کسب شد، به دنبال ارتقای آموزش و پرورش دانش آموزان باشیم.

وی افزود: ضرورت دارد برای رشد علمی دانش آموزان برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشیم چراکه بواسطه تعطیلی های ناشی از شیوع کرونا و در تعاقب آن موضوعاتی که حادث شد، تاثیرات مخربی بر روند یادگیری و آموزش گذاشت.

استاندار البرز با اشاره به اقداماتی که در راستای ساخت مدارس در استان تعیین شده، گفت: توجه خیرین به این سو جلب شده و در ساخت و بازسازی مدارس و ایجاد فضاهای ورزشی و چمن مصنوعی دستاوردهای ارزشمندی کسب شده است.

وی افزود: تقویت ارتباط و هم‌اندیشی مجموعه مدارس با اولیا دانش‌آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است که می تواند منشأ اثر و راهگشا باشد.

عبداللهی گفت: مدیران مدارس باید در روشنگری، تبیین‌گری و امیدبخشی به دانش آموزان و اولیا طی جلسات مشترک فعال باشند.

گفتنی  است از مجموع ۲ هزار پروژه آموزشی و پرورشی کشور که امروز با حضور آیت الله رئیسی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد، ۱۹ پروژه شامل ۲۰۸ کلاس درس، سهم استان البرز بود.

کدخبر: 15489


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise