یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 23:29

نقاشی سرقت شده ونسان ونگوک پیدا شد

امید بانوان؛ تابلویی از ون‌سان ونگوک که دو سال پیش از یک موزه در هلند سرقت شده بود، پیدا شد.

هنر. امید بانوان؛‌ ایلنا به نقل از رویترز نوشت؛  یک موسسه هنری با نام «گرونینگر» که مدیریت موزه‌ای با همین نام را به عهده دارد، اعلام کرد، تابلویی از ونسان ون گوگ که در سال ۲۰۲۰ از یک موزه در هلند در دوران قرنطینه کووید-۱۹ به سرقت رفته بود، پیدا شده است.

موزه مربوطه در در بیانیه‌ای که در این باره منتشرکرده، نام اثر را «باغ بهار» اعلام کرده و گفته است این اثر هنری سه سال و نیم پس از سرقت به جای قبلی خود بازگشته است.

نقاشی «باغ بهار» مربوط به سال ۱۸۸۴ است که از موزه «سینگر لارن»، در شرق آمستردام، جایی که برای یک نمایشگاه امانت داده شده بود، به سرقت رفت.

این سرقت در طول ایامی که سراسر جهان در قرنطینه کویید به سر می‌برده، رخ داده است. بر اساس فیلم‌های امنیتی که پلیس هلند منتشر کرده، سارقان در سی‌ام مارس وارد موزه «سینگر لارن» شده‌اند. آن‌ها با شکستن محفظه شیشه‌ای نقاشی را دزدیده‌اند.


تابلوی «باغ بهار» باغ معبدی در نوئنن (شهر کوچکی در هلند که والدین ون‌گوگ در آن زندگی می‌کرده‌اند)، را به تصویر می‌کشد.

موزه «گرونینگر» درباره آسیب‌های صورت گرفته اثر گفته؛ نقاشی ونگوک دچار آسیب‌هایی شده اما به طور کلی و در نگاه اول، وضعیت خوبی دارد.

در بخش دیگری از بیانیه منتشر شده، آمده است: پلیس از نزدیک در تمام مراحل (بازیابی نقاشی) بر امور نظارت داشته است. در همین راستا موزه فعلا نمی‌تواند در مورد تحقیقات در حال انجام اظهار نظر کند.

موزه همچنین گفت که آرتور برند، کارآگاه هنری برجسته هلندی، «نقش کلیدی» را در کل فرآیند رخ داده، ایفا کرده است.

کدخبر: 15494


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise