دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 13:40

حمایت درمانی کمیته امداد از مددجویان البرزی

امید بانوان؛ البرزی از اجرای طرح غربالگری سلامت مددجویان کمیته امداد البرز خبر داد.

البرز. امید بانوان؛ «رضا البرزی» مدیرکل کمیته امداد البرز به انعقاد تفاهم‌نامه با بیش از 14 مرکز تشخیصی و درمانی در سطح استان اشاره کرد و گفت: اجرای طرح غربالگری سلامت مددجویان کمیته امداد البرز، غربالگری سرطان، بیماری های قلبی عروقی، دیابت و فشار خون  برای زنان سرپرست خانوار  و سالمندان  به صورت رایگان انجام می‌شود.

 مدیرکل کمیته امداد استان البرز با بیان اینکه یکی از موضوعات مرتبط با سلامت خانوارهای نیازمند مسئله سوءتغذیه است، گفت: برای پیشگیری از ابتلا به سوءتغذیه مادران باردار و کودکان زیر پنج سال مددجو و نیازمند غیر مددجو (تا دهک 5) سبد غذایی به‌صورت شارژ بن کارت هر نفر 350 هزار تومان برای این عزیزان در نظر گرفته شده است.

البرزی افزود: زنان باردار و کودکان مورد  حمایت و اقشار آسیب‌پذیری که دچار عارضه کم‌خونی و کم‌وزنی هستند توسط مراکز بهداشتی، درمانی شهری و روستایی و همچنین خانه‌های بهداشت شناسایی و جهت تعیین سطح نیازمندی و سایر اقدامات بهداشتی به این نهاد معرفی می‌شوند.

وی ضمن اشاره به  پرداخت حق بیمه 6 ماهه نخست امسال  برای زنان سرپرستان خانواده افزود: بیمه پایه مددجویان تحت حمایت «خدمات درمانی- اقشار آسیب پذیر» است و از آنجایی‌که بیمه‌های پایه، کلیه هزینه‌های درمانی را پوشش نمی‌دهند؛ لذا برای کمک به نیازمندان مورد حمایت در این زمینه یک بیمه مکمل درمانی در نظر گرفته‌شده است که این افراد با مراجعه به  این نهاد و ارائه اسناد و مدارک مربوطه به کارشناسان درمان کمیته امداد بخشی از هزینه‌های درمانی آن‌ها پرداخت می‌شود.

کدخبر: 15506


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise