جمعه، 24 خرداد 1398 - 18:15

پارک حیوانات در کرج احداث می‌شود

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: در هفته اخیر 400 قلاده سگ بلاصاحب از مناطق مختلف شهر جمع آوری شده است.

کرج - امید بانوان؛ احمد خیری اظهار کرد: با توجه به دستور مقامات قضایی سگ گردانی در مکان‌های عمومی کرج از جمله پارک‌ها ممنوع شده به همین دلیل به دنبال احداث پارک حیوانات در منطقه باغستان کرج هستیم.

وی ادامه داد: در فضای این پارک شرایط تردد حیوانات خانگی از جمله سگ‌ها فراهم می‌شود و صاحبان آنها بدون هیچ مشکل می‌توانند نسبت به گرداندن حیوان خود اقدام کنند.

وی افزود: در کنار این پارک یک مرکز نگهداری از سگ‌های بلاصاحب هم راه اندازی می‌شود چون در حال حاضر تنها یک مرکز نگهداری از این سگ‌ها در حلقه دره کرج فعال است و ظرفیت آن پر شده و نیاز به راه اندازی مراکز دیگر داریم.

این مسئول ابراز کرد: طی چند سال اخیر شاهد افزایش بی رویه تعداد سگ‌های بلاصاحب در کرج بوده‌ایم که این امر علاوه بر آسیب‌های بهداشتی، آرامش روحی شهروندان برخی مناطق را نیز گرفته است.

وی توضیح داد: طی یک هفته اخیر بیش از 400 قلاده سگ بلاصاحب از مناطق مختلف شهر جمع آوری شده تا فرایند انگل زدایی، واکسیناسیون و عقیم سازی آنها انجام شود.

خیری ادامه داد: در حال حاضر دو اکیپ زنده گیری سگ‌های بلاصاحب در کرج فعال است که در دو شیفت صبح و شب نسبت به جمع آوری سگ‌ها در مناطق مختلف شهر اقدام می‌کند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج ابراز کرد: در تلاشیم تا حد امکان از تردد گله‌ای سگ‌ها در فضای نزدیک به محل سکونت شهروندان جلوگیری کنیم.

وی اظهار کرد: بدون شک فرایند اثر بخشی عقیم سازی سگ‌های بلاصاحب در مقایسه با روش مرگ با ترحم در مدت زمان بیشتری نتیجه بخش است ولی بعد از مدتی شاهد کاهش محسوس جمعیت این حیوانان خواهیم بود.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1551


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise