سه‌شنبه، 28 شهریور 1402 - 15:01

رئیس پلیس فتا البرز مطرح کرد؛

تبعات منفی وادادگی فرزندان در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا البرز گفت: وادادگی فرزندان در فضای مجازی تبعات جبران‌ناپذیری در پی خواهد داشت که نظارت و دقت نظر خانواده‌ها در این زمینه ضروری است.

سبک زندگی. امید بانوان؛‌ سرهنگ «رسول جلیلیان» اظهار کرد: خانواده‌ها زمان استفاده از فضای مجازی فرزندان خود را مدیریت کنند ضمن اینکه برخی رفتارهای سخت گیرانه با کودکان در خصوص استفاده فضای مجازی نیز نادرست است.

وی اضافه کرد: با شروع بازگشایی مدارس، خانواده‌ها باید زمان استفاده فرزندان خود از اینترنت و فضای مجازی را مدیریت کنند تا سبب آسیب‌های روحی و جسمی به آنها وارد نشود.

جلیلیان گفت: استفاده بی‌رویه فرزندان از فضای مجازی و اینترنت محدود شدن یادگیری و افت تحصیلی را برای آنان در پی دارد ضمن آنکه بروز مشکلات عصبی و کاهش مهارت‌های ارتباطی، خشونت‌های سایبری، قرار گرفتن در معرض آزار، اذیت و اخاذی از مهم‌ترین تهدیدات این فضا برای کودک و نوجوانان محسوب می‌شود.

وی یادآورشد : همراهی صمیمانه والدین با فرزندان خود در فعالیت‌های فضای مجازی از آسیب‌های این فضا پیشگیری کرده و موجب آگاه‌سازی آنان نسبت به خطرات و تهدیدات استفاده بی‌رویه از فضای مجازی است.

جلیلیان افزود: والدین می‌توانند از طریق فضای مجازی و برخی سایت‌های آموزشی نسبت به یادگیری و ارتقای سواد سایبری خود اقدام کنند.

رئیس پلیس فتا البرز اظهار کرد: امروزه کودکان و نوجوانان زمان زیادی را در روز صرف بازی‌های آنلاین، استفاده از اپلیکیشن‌ها و یا حضور در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و این فعالیت‌ها اغلب به دور از چشم والدین است و در نتیجه نظارتی هم برآنان وجود ندارد.

وی بیان کرد: خانواده‌ها در این شرایط مسئولیت سنگینی بر عهده دارند که مهمترین آن سواد رسانه‌ای در بستر فضای مجازی است که باید روش درست رفتار کردن، همراهی و ارتباط صمیمی با فرزندان خود داشته باشند.

رئیس پلیس فتا البرز یادآور شد: پیام رسان‌های خارجی در آموزش مجازی یکی از تهدیدات حوزه آموزشی است و خانواده‌ها فقط از اپلیکیشن‌های مورد تایید آموزش و پرورش (اپلیکیشن شاد) برای فرزندان خود استفاده کنند.

جلیلیان، سایت پلیس فتا را مرجع کامل آخرین اطلاعات و تهدیدات سایبری معرفی کرد و از خانواده‌ها و عموم مردم خواست که برای پیشگیری و مقابله با هرگونه جرایم سایبری به مطالعه توصیه‌های این سایت بپردازند.

وی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

کدخبر: 15533


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان