چرا برخی عاشق فصل پاییز هستند؟

بسیاری از مردم علاقه ویژه‌ای به فصل پاییز و ویژگی‌های خاص و جلوه‌های شاعرانه آن دارند. محققان سعی کرده‌اند علت‌های روانشناختی توجه برخی افراد به پاییز را بررسی کنند و به علت‌های متفاوتی از تاثیر آب و هوا تا نحوه پوشش رسیده‌اند. البته نباید از یاد برد که برای برخی دیگر پاییز یادآور افسردگی فصلی و نشانه‌های آسیب‌رسانِ ناشی از آن است که بیشتر در زمستان اتفاق می‌افتد اما در پاییز هم احتمال بروز آن وجود دارد.

در چه دوره‌ای از‌ زندگی احساس خوشبختی بیشتری می‌کنیم

تیمی از محققان اروپایی با انجام یک بررسی تازه تلاش کردند تا به این سوال پاسخ دهند که احساس شادی و خوشبختی در طول عمر انسان چگونه تغییر می‌کند و رضایت از زندگی در چه دوره‌ای بالاتر است.

 ۹ تغییر کوچک در سبک زندگی که تأثیر چشمگیری روی سلامتی دارند

با توجه به تغییرات گسترده‌ای که امروزه در سبک زندگی افراد رخ داده است، شروع سبک زندگی سالم احتمالاً کمی سخت است. اما خوشبختانه، حتی تغییرات کوچک هم می‌توانند تأثیر زیادی روی سلامتی داشته باشند.

 شیدایی هم  یک حالت از افسردگی است

یک روانپزشک با بیان اینکه شیدایی یا مانیا حالتی از افسردگی است، گفت: در این مدل از اختلال خلق که همزمان با فصل بهار آغاز می‌شود انرژی فرد بسیار زیاد می‌شود به شکلی که این اختلال با تظاهراتی همانند نشاط زدگی، تحریک‌پذیری، فعالیت بیش از حد، خلق بالا به صورت شادی، خوش‌بینی افراطی، بی قراری حرکتی، اشکال در تمرکز و برنامه‌ریزی‌های بلندپروازانه دیده می‌شود.

تبعات منفی وادادگی فرزندان در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا البرز گفت: وادادگی فرزندان در فضای مجازی تبعات جبران‌ناپذیری در پی خواهد داشت که نظارت و دقت نظر خانواده‌ها در این زمینه ضروری است.

۷ عادت سبک زندگی سالم که در پیشگیری از افسردگی موثر است

هفت عامل سبک زندگی سالم توسط محققان به عنوان کاهش دهنده خطر افسردگی شناسایی شده است.

داشتن سرگرمی در دوره سالمندی محافظی در مقابل افسردگی

تحقیقات جدید نشان می دهد که داشتن یک سرگرمی با افسردگی کمتر در افراد مسن مرتبط است.

انجام این ورزش احتمال ابتلا به آلزایمر را در زنان کم می‌کند

امیدبانوان؛ یوگا ممکن است راهی بدون دارو باشد که زنان به کمک آن می‌توانند از ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری کنند.

مهارت‌های مورد نیاز برای ارتباط بهتر با فرزندان

اگر برای تربیت فرزندان خود راه‌های مختلف را امتحان کرده‌اید اما باز احساس رضایت و موفقیت نمی‌کنید، بهترین کار این است که خود را برای تغییر آماده کنید اگر بپذیرید که نیاز به تغییر دارید به‌خودتان اجازه می‌دهید که با راه‌های جدید آشنا شوید و قطعا یکی از آنها می‌تواند شما را به موفقیت برساند.

چطور در ملاقات با افراد جذاب‌تر باشیم

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که برخی ارتباط غیر کلامی و بی‌واسطه به افراد کمک می‌کنند تا دوست داشتنی‌تر و با جذبه‌تر دیده شوند.

اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise