چهارشنبه، 29 شهریور 1402 - 15:34

وزیر اقتصاد:

دولت بر قیمت نان به شکل ویژه نظارت می‌کند

خاندوزی، وزیر اقتصاد گفت: در خصوص نظارت بر قیمت نان به شکل ویژه اقدام خواهد شد و از وزیر کشور می‌خواهم گزارش آن را منتشر کند.

اقتصاد. امید بانوان؛‌ «سید احسان خاندوزی» وزیر اقتصاد صبح امروز (چهارشنبه، ۲۹ شهریورماه) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت، گفت: دولت آیت الله رئیسی به شکل ویژه‌تری کوچک‌ترین امکان فضا و مجال را فراهم نخواهد کرد و اجازه نمی‌دهد که مسئولان کشور بخواهند ریالی از اختیاری که قانون به آن‌ها داده، استفاده کنند.

وی افزود: از دستگاه قضایی نیز دعوت می‌کنیم حتماً راستی آزمایی و گزارش‌های نظارتی را به صورت مستمر برای عموم مردم ایران رسماً منتشر کند.

وزیر اقتصاد درخصوص نحوه نظارت بر قیمت نان، بیان کرد: با توجه به اینکه مسئله قیمت گذاری نان به شکل منطقه‌ای انجام می‌شود مانند کالاهای همگن مانند محصولات صنعتی که اساساً یک قیمت واحد در سراسر کشور داشته باشد، نیست.

وی ادامه داد:‌ استان‌ها برای قیمت نان هر کدام نان‌های متفاوت محلی خود را دارند که وزن و چانه آن‌ها متفاوت با یکدیگر است و همچنین کیفیت متفاوتی با یکدیگر دارند، به طور مثال، ما یک نوع نان را در استان سیستان و بلوچستان داریم که وزن چانه آن نزدیک به یک کیلوگرم وزن دارد. البته در استان‌های دیگر نیز وزن ۳۰۰ یا ۴۰۰ گرم یا ۵۰۰ گرم نیز وزن چانه‌های نان متغیر است.

خاندوزی، تاکید کرد:‌ به همین جهت مصوبه دولت این است که تنها با درخواست مقامات استانی و تأیید وزارت کشور تعیین می‌شود، حتماً در خصوص نظارت بر قیمت نان به شکل ویژه اقدام خواهد شد و از وزیر کشور خواهم خواست گزارش آن را منتشر کند.

کدخبر: 15564


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise