یکشنبه، 26 خرداد 1398 - 13:55

حضور زنان در ارکان اجرایی و نظارت انتخابات شورایاری‌ها تصویب شد

حضور زنان در همه ارکان اجرایی و نظارت انتخابات شورایاری‌ها با ۱۲ رای موافق در شورای شهر تهران به تصویب رسید.

کرج - امید بانوان؛ دانشجو نوشت؛ پیشنهادات بسیاری در جلسه امروز شورای شهر تهران در ارتباط با آیین‌نامه اجرایی انتخابات شورایاری‌های شهر تهران مطرح شد که در نیمه این جلسه محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران ادامه جلسه را به ابراهیم امینی واگذار کرد.

شهربانو امانی در ادامه این جلسه پیشنهاد حضور زنان در همه ارکان اجرایی و نظارت شورایاری‌ها را مطرح کرد که این مساله با نظر موافقان و مخالفان همراه شد.

ناهید خداکرمی ضمن مخالفت با این پیشنهاد گفت: هیات نظارت فرقی نمی‌کند که زن یا مرد باشد با جنسیتی دیدن این مساله مخالفم.

اما فراهانی عضو دیگر شورای شهر تهران در این رابطه گفت: به میدان کشیدن زنان در این زمینه مناسب است و من از حضور زنان دفاع می‌کنم.

بهاره آروین نیز با اشاره به اینکه با ضرورت حضور زنان مخالف نیستم عنوان کرد: البته دستورالعمل اجرایی حضور زنان در بخش اجرایی و نظارت انتخابات پیچیده است.

زهرا نژادبهرام در ادامه با موافقت نسبت به این موضوع خاطرنشان کرد: حضور زنان امروز در شورای شهر حاصل رویکرد مثبت جنسیتی است و بنده نیز مشکلی با این موضوع ندارم.

اما ابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد: ما می‌توانستیم در ترکیب‌های برای انتخابات شورایاری‌ها مشخص کنیم یک خانم به پیشنهاد معاونت‌های فرهنگی اجتماعی شهرداری مشخص شود. بنابراین، چون این موضوع محقق نشده اجرایی شدن آن سخت است. البته اقدام مناسبی است که حضور زنان پررنگ باشد، اما مساله اجرایی شدن آن بوده که کمی مشکل است.

درنهایت حضور زنان در همه ارکان اجرایی و نظارت انتخابات شورایاری‌ها در جلسه شورای شهر به رأی گذاشته شد و با ۱۲ رأی موافق و ۵ رای مخالف پیشنهاد شهربانو امانی به تصویب رسید.

انتهای پیام/

کدخبر: 1564


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise