سه‌شنبه، 04 مهر 1402 - 17:46

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج:

شهرداری‌ها اعتبارات کمپ‌های ماده ۱۶ را پرداخت کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج تأکید کرد: شهرداری‌ها تعهدات خود را نسبت به پرداخت اعتبار نگهداری از مددجویان در شهر کرج محقق کنند.

کرج. امید بانوان؛ «مهدی آقا براری» صبح سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرشهرستان که با حضور سردار حسینی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، رمجی نماینده دادستانی در امور آسیب‌دیدگان اجتماعی و جمعی از مسئولان در محل فرمانداری کرج برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد گفت: هزینه‌های نگهداری از مددجویان در کمپ کلاک هنوز توسط شهرداری کرج و گرمدره تأمین نشده است و تا به امروز نیز خیرین در این زمینه مساعدت و همکاری داشته‌اند.

وی افزود: از بدو تشکیل دولت سیزدهم اقدامات خوبی در استان به همت استاندار صورت گرفته است و نتایج آن درسطح شهر مشهود است.

وی با تأکید بر ضرورت اقدامات پیشگیرانه در جامعه افزود: کمیته‌های درمان، پیشگیری و نگهداری و.. باید فعال تر و اقدامات مؤثرتری در این زمینه داشته باشند.

آقابراری گفت: نگهداری و تأمین اعتبار دو موضوع مهم پس از راه‌اندازی اردوگاه‌های مراقبتی بوده است که هزینه‌های سنگینی را نیز به همراه دارد و از شهرداری‌هایی که در این زمینه متعهد به همکاری بوده‌اند، انتظار می‌رود با نگاه ویژه‌ای در این رابطه مشارکت نمایند.

وی افزود: با راه‌اندازی اردوگاه‌های مراقبتی بخشی از نابسامانی‌های بصری از چهره کلانشهر کرج رخت بربسته است اما تلاش‌ها برای تثبیت شرایط استمرار دارد و همین امر نیز منوط به همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج تصریح کرد: تمرکز ما نباید فقط معطوف به نگهداری معتادان باشند در بحث پیشگیری و درمان نیز باید اقدامات مستمری تا پایان درمان این افراد صورت بگیرد.

وی افزود: کمیته درمان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در دانشگاه علوم پزشکی باید تشکیل شود و وظیفه خطیری در این رابطه وجود دارد چرا که بخشی  از این افراد در طول زمان اعتیاد دچار بیماری‌هایی شده‌اند که در صورت عدم درمان کامل با ورود مجدد به جامعه اشاعه دهنده بیماری خواهند بود.

او تأکید کرد: امکانات باید برای تمامی مراحل از ورود به کمپ تا خروج توسط دستگاه‌های مرتبط فراهم گردد.

گفتنی است، 5 مرکز ماده 16 شامل مرکز شاد در ماهدشت، بانوان در قزلحصار، چهارباغ، کلاک، فردیس دایر شده است.

سردار «سید جعفر حسینی» دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز نیز گفت: با اقدامات شایان توجهی که طی دو سال اخیر در زمینه راه اندازی مراکز ماده 16 در استان البرز صورت گرفته است، این استان در کنار دو استان تهران و خراسان رضوی جزو استان‌های برتر در زمینه ساماندهی معتادان متجاهر شناخته شده و الگوی سایر استانها برای راه‌اندازی مرکز ماده 16 شده است.

وی افزود: 7 سوله نیز اخیر در چهار باغ با ظرفیت 400 تخت ایجاد شده است و مجوز مرکز بانوان نیز در جریان نهایی شدن قرار دارد 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز بیان کرد: اکنون که بعد از سالها ساماندهی خوبی در زمینه جمع‌آوری معتادان متجاهر از میادین اصلی کلانشهر کرج صورت گرفته است باید دستگاه‌هایی همانند شهرداری‌ها که متعهد به تامین اعتبار برای هزینه‌های جاری این مراکز بوده‌اند از تلاش و کوشش دریغ نورزند.

وی افزود: هر گونه اقدام در زمینه کمک به مراکز ماده 16 از آسیب های اجتماعی دامن گیر در جامعه خواهد کاست.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز گفت:تا بهمن ماه سالجاری 2 هزار نفر ظرفیت جدید به مراکز ماده 16 استان اضافه خواهد شد و با کمک خیرین زمینی به مساحت 10 هکتار در 4 فاز واقع در اشتهارد برای نگهداری معتادان متجاهر کلید احداث خواهد خورد.

وی افزود: برای درمان و اشتغال این افراد در بازپروری نیز اقداماتی صورت گرفته و مجوزهایی صادر شده است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز تصریح کرد: سن اعتیاد در مراکز ماده 16 به 7 تا 17 سال رسیده است و باید در این زمینه تمامی دستگاه ها دلسوزانه برای ریشه کنی اعتیاد تلاش کنند.

 

کدخبر: 15719


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان