سه‌شنبه، 04 مهر 1402 - 20:57

اطلاع‌رسانی طرح کالابرگ الکترونیکی برای آگاه‌سازی مردم ضروری است

رمضانی، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان کرج بر ضرورت اطلاع‌رسانی گسترده نسبت به مزایای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی تأکید کرد.

کرج. امید بانوان؛ «یحیی رمضانی» در جلسه تشریح شیوه‌نامه اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی گسترده نسبت به مزایای اجرای این طرح گفت: ضروری است صدا و سیما، اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، سازمان صمت و جهاد کشاورزی موضوع طرح الکترونیکی کالابرگ را به صورت ویژه اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای کنند تا عموم مردم در جریان امتیازات این طرح قرار بگیرند.

او با بیان اینکه اقدامات خوبی در دولت سیزدهم با اجرای طرح کالا برگ الکترونیکی صورت گرفته است، گفت: این طرح موجب می‌شود تا پول نقد در جای دیگری مصرف نشود و رونق در بازار را به همراه خواهد داشت.

رمضانی ادامه داد: نمایندگان فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سطح شهرستان کرج نیز اقلامی که طرح کالابرگ را شامل می‌شوند با هماهنگی از جهادکشاورزی دریافت و در سطح شهر فروشگاه‌ها توزیع کنند

سرپرست فرمانداری کرج ضمن با اشاره به بازدیدهای میدانی خود از فروشگاه زنجیره‌ای شهرک پیام ماهدشت بیان کرد: این مرکز تنها مجتمع فروشگاهی در این منطقه کم‌برخوردار است که باید تمامی اقلام اساسی برای رفع نیازهای شهروندان در آن تأمین باشد.

وی افزود: اکثر ساکنان این منطقه شامل دهک‌های اول و دوم هستند با نگاه ویژه‌ای می‌بایست تأمین کالاهای اساسی در آنجا صورت بگیرد.

رمضانی در ادامه این جلسه میزان ذخایر کالاهای اساسی در سطح شهرستان را طی گزارشی از دستگاه‌های مرتبط دریافت کرد و گفت: در زمینه کالاهای تنظیم بازاری در سطح شهرستان مشکلی نداریم و تنها باید سواد استفاده از طرح کالابرگ را در بین مردم ارتقا ببخشیم.

وی با اشاره به مزایای متعدد کالابرگ الکترونیکی، افزود: تثبیت قیمت‌ها و هدفمند و بهینه شدن مصرف یارانه، ازجمله مزایای کالابرگ الکترونیک است که بایستی تلاش کنیم این اقدام توأم با موفقیت باشد.

رمضانی با اشاره به اینکه در سطح شهرستان کرج ۶۲۱ هزار و ۷۲۹ خانوار یارانه دریافت می‌کنند افزود: شهروندانی که مشمول دریافت یارانه و جزو دهک‌های مرتبط هستند، می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های متصل به شبکه ملی اعتبار به وسیله هر کارت اعتباری‌ که به نام سرپرست خانوار است کالای مورد نیاز خود را خریداری کنند.

وی بیان کرد: ۱۰ کالای برنج، قند، روغن، شکر، شیر، پنیر، ماست، تخم مرغ، مرغ و ماکارونی کالا‌هایی است که مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی خواهد بود و در هنگام خرید بخشی از مبلغ کالا از کارت یارانه کسر می‌شود و مابقی باید به صورت نقدی پرداخت شود.

 

 

کدخبر: 15720


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان