سه‌شنبه، 04 مهر 1402 - 21:30

چت جی پی تی با آپدیت جدید می‌بیند، می‌شنود و حرف می‌زند

چت جی پی تی متعلق به اوپن ای آی آپدیت جدید و مهمی دریافت می‌کند تا بتواند محاورات صوتی با کاربران داشته باشد.

علم و فناوری. امید بانوان؛‌ مهر به نقل از رویترز نوشت، به این ترتیب ابزار به یک دستیار هوش مصنوعی محبوب‌تر نزدیک می‌شود.

اوپن ای آی در یک پست وبلاگی اعلام کرد قابلیت صوتی چت بات می‌تواند درها را برای بسیاری از کاربردهای دسترسی محور و خلاقانه فراهم کند.

سرویس‌های هوش مصنوعی مشابه مانند سیری، دستیار صوتی گوگل و آمازون با دستگاه‌هایی که روی آنها فعال هستند یکپارچه می‌شوند و بیشتر اوقات برای تنظیم زنگ هشدار و یادآور قابل تنظیم هستند. این سرویس‌ها اطلاعات را از اینترنت برای کاربرانشان استخراج می‌کنند.

چت جی پی تی از زمان عرضه در سال گذشته، توسط بسیاری از شرکت‌ها برای طیف وسیعی از فعالیت‌ها از خلاصه‌سازی اسناد گرفته تا نوشتن کد رایانه‌ای به کار رفته است. به این ترتیب رقابتی میان شرکت‌های فناوری بزرگ برای عرضه سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی مولدشان شکل گرفته است.

به گفته اوپن ای آی، تهیه کنندگان پادکست در اسپاتیفای از این فناوری برای ترجمه محتوای مورد نظرشان به زبان‌های مختلف استفاده می‌کنند.

کاربران با کمک پشتیبانی تصاویر می‌توانند عکس‌هایی از اشیای اطرافشان ثبت کنند و از چت بات بپرسند چرا کباب پزشان روشن نمی‌شود، محتوای یخچال را بررسی، یک برنامه غذایی تهیه کند یا نموداری پیچیده برای داده‌های مرتبط با کار برایشان فراهم کند.

لنز ( چت بات گوگل) هم اکنون گزین ای محبوب برای دریافت اطلاعات درباره تصاویر است. ویژگی‌های جدید چت جی پی تی تا ۲ هفته آینده برای مشترکان سرویس‌های پلاس و انترپرایز فراهم می‌شود.

کدخبر: 15724


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان