چهارشنبه، 05 مهر 1402 - 15:21

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج:

معوقات و چک‌های برگشتی شهرداری کرج تعیین تکلیف می‌شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج در تشریح اهم مصوبات یکصد و سی و پنجمین جلسه شورا از نحوه پرداخت معوقات و مطالبات شهرداری کرج با مدل تشویقی خبر داد.

کرج . امید بانوان؛‌ «عمار ایزدیار» در تشریح مهم ترین مصوبات یکصد و سی و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج گفت: لایحه تعیین تکلیف چک‌های برگشتی و معوقات شهرداری کرج به منظور ایجاد انگیزش و تسهیل در پرداخت مطالبات معوق مربوط به چک‌های برگشتی تا تاریخ ۱۴۰۱/۱/۱ اعم از اینکه دارای اقدام قضایی باشد یا نباشد بررسی شد.

وی در ادامه افزود: بر این اساس مقرر شد خسارت تأخیر تأدیه چک‌های برگشتی بر اساس شاخص نرخ تورم ملاک عمل قرار گیرد که براساس اجرای احکام دادگستری محاسبه و در صورت پرداخت اصل بدهی از سوی مودیان سیاست‌های تشویقی شامل این مؤدیان خواهد شد: بر اساس تصویب شورای اسلامی شهر کرج ، در صورتی که مؤدیان نسبت به پرداخت نقدی اصل بدهی و خسارت تأخیر تادیه، ظرف یک ماه پس از اعلان عمومی اقدام کنند، مشمول ۶۰ درصد بخشودگی از خسارت تأخیر خواهند شد.  چنانچه پرداخت نقدی ظرف دو ماه پس از اعلام عمومی انجام شود، مشمول ۵۰ درصد خسارت تأخیر و اگر ظرف سه ماه پس از اعلام اصل بدهی پرداخت شود، مشمول ۴۰ درصد تخفیف جریمه تأخیر تأدیه می شوند و چنانچه ظرف چهار ماه بعد از اعلان عمومی اصل بدهی پرداخت شود، مشمول ۳۰درصد و اگر ظرف پنج ماه اصل بدهی را پرداخت نمایند مشمول ۲۰ درصد و نهایتاً اگر ظرف شش اصل بدهی پرداخت شود، مشمول ۱۰ درصد بخشودگی از خسارت تأخیر پرداخت دین خواهند شد. 

وی همچنین افزود: مؤدیانی که تا سال گذشته مورخ ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ اصل بدهی خود را پرداخت کرده باشند، چنانچه تا دو ماه بعد از اعلان عمومی نسبت به پرداخت مبلغ تأخیر و تأدیه اقدام کنند مشمول ۷۰ درصد تخفیف خواهند شد؛ همچنین اگر تا چهار ماه پس از اعلان نسبت به پرداخت بدهی اقدام کنند، مشمول ۵۰ درصد و اگر تا ۶ ماه پرداخت کنند، مشمول ۳۰ درصد بخشودگی خسارت جریمه تأخیر خواهند شد.

ایزدیار این مصوبه را فرصت مناسبی برای پرداخت معوقات خواند و افزود : این فرصت بسیار مناسبی برای املاک بدهکاری است که سال‌ها با عدم پرداخت جریمه، املاک‌شان تعیین تکلیف نشده که ای این به بعد می‌توانند از این سیاست تشویقی مدیریت شهری استفاده و هرچه زودتر نسبت به پرداخت اصل و خسارت تأخیر و تأدیه با سیاست تشویقی اقدام کنند.

وی در پایان عنوان کرد: موضوع خرید اتوبوس‌های برقی که روز گذشته طی قرارداد فی ما بین مدیریت شهری کرج و شرکت ایران خودرو دیزل منعقد شد، طی یک قرارداد به مبلغ ۶۰۹میلیارد تومانی، ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی خریداری و به تدریج  تحویل خواهد شد. 

ایزدیار افزود: مسیر تردد اتوبوس‌های برقی در خط تندرو حد فاصل میدان حصارک تا میدان کرج و پایانه شهید سلطانی خواهد بود.

کدخبر: 15746


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان