چهارشنبه، 05 مهر 1402 - 19:00

به مناسبت هفته گردشگری انجام شد؛

افتتاح 12 پروژه گردشگری با سرمایه گذاری 5 هزار و 885 میلیارد ریال در البرز

خاکی، مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز از افتتاح 12 طرح گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری 5 هزار و 885 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای بیش از 200 نفر خبر داد.

البرز. امید بانوان؛ مراسم افتتاحیه پروژه‌های گردشگری استان البرز روز چهارشنبه 5 مهر 1402 به صورت وبیناری و با حضور وزیر میراث‌فرهنگی و همچنین مسئولان استانی در محل مجتمع خدمات رفاهی بین راهی لوتوس برگزار شد.

«رحیم خاکی» در این مراسم این طرح‌ها را شامل یک مجتمع خدمات رفاهی بین راهی، دو مجموعه پذیرایی سنتی، سه اقامتگاه بوم گردی، یک واحد پذیرایی بین راهی و چهار دفتر خدمات گردشگری و یک واحد گردشگری تندرستی(حمام سنتی ایرانی) عنوان کرد.

خاکی افزود: مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی لوتوس با حجم سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیارد ریال، اشتغالزایی 75 نفر و زیربنای 5 هزار و 850 متر مربع در شهرستان چهارباغ به بهره‌برداری رسید.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از افتتاح سه واحد اقامتگاه بوم گردی در نظرآباد، ساوجبلاغ و کرج خبر داد و گفت: یکی از این واحدها در نظرآباد با حجم سرمایه‌گذاری 100 میلیارد ریال، مساحت ۴۰۰ متر مربع با ۴ اتاق و ۱۵ تخت و اشتغال زایی 4 نفر به بهره‌برداری رسید.

خاکی افزود: بومگردی محور کرج کندوان با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال، مساحت ۴۵۰ متر مربع، تعداد ۵ اتاق و  ۱۵ تخت و ایجاد اشتغال برای 5 نفر افتتاح می‌شود. یک بومگردی نیز با مساحت 120 متر و سرمایه‌گذاری 6 میلیارد ریال در ساوجبلاغ و اشتغالزایی برای 4 نفر به بهره‌برداری رسید.

او همچنین از افتتاح ۲ واحد پذیرایی سنتی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیارد ریال در فردیس و کردان واقع در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد و اشتغالزایی این دو واحد را 42 نفر عنوان کرد.

 مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز همچنین از افتتاح یک واحد گردشگری تندرستی با حجم سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال، مساحت 200 متر، 6 اتاق و اشتغالزایی برای 10 نفر خبر داد.

به گفته خاکی یک واحد پذیرایی بین راهی در محور کرج-کندوان با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال، مساحت ۵۰۰ متر مربع و اشتغالزایی برای 30 نفر از دیگر طرح‌های گردشگری است که به بهره‌برداری رسید .

او افتتاح چهار دفتر خدمات گردشگری با حجم سرمایه گذاری حدود 130 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 33 نفر را از دیگر طرح‌هایی عنوان کرد که در هفته گردشگری افتتاح شد.

کدخبر: 15755


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان