شنبه، 08 مهر 1402 - 12:09

درخواست وزارت بهداشت عراق از موسسه رازی

معاون تحقیق و تولید فراورده‌های بیولوژیک موسسه تحقیقات واکسن ‌و سرم‌سازی رازی، از درخواست وزارت بهداشت کشور عراق مبنی بر ساخت سرم هگزاوالان اختصاصی توسط موسسه رازی خبر داد.

علم و فناوری. امید بانوان؛ دکتر «محمدحسین فلاح مهرآبادی» با حضور در غرفه موسسه رازی در هشتمین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما)، این نمایشگاه را از مهم‌ترین رویدادهای حوزه دارویی کشور خواند و گفت: موسسه رازی با حضور صد ساله در صنعت بیولوژیک و نقش مهم آن در امنیت بهداشتی و غذایی جامعه، با هدف معرفی آخرین دستاوردها و توانمندی های خود در این عرصه شرکت کرده است.

وی افزود: با توجه به این که شرکت‌های تولید کننده مواد بیولوژیک و شرکت‌های تامین کننده تجهیزات پزشکی و دارویی، به روزترین دستاوردها و یافته‌های علمی ‌و‌ صنعتی خود را در این رویداد مهم به نمایش می‌گذارند، فضایی مناسب برای تعامل و گفت‌و‌گو فراهم می‌آید.

فلاح مهرآبادی همچنین از دیدار با هیئتی از وزارت بهداشت کشور عراق در نمایشگاه خبر داد و یادآور شد: عراق یکی از مقاصد صادراتی سرم‌های درمانی ضد مارگزیدگی موسسه رازی در ۱۰ سال اخیر بوده ‌‌و علاوه بر روابط تجاری، به لحاظ بشردوستانه هم تعامل خوبی بین موسسه رازی ‌و این کشور شکل گرفته، به طوری که به گزارش عراقی‌ها، با مصرف سرم‌های درمانی موسسه رازی در این کشور، موردی از مرگ و میر ناشی از گزش مار گزارش نشده است.

معاون تحقیق و تولید فراورده‌های بیولوژیک موسسه رازی ادامه داد: به علت دغدغه عراقی‌ها مبنی بر پوشش کامل آنتی ونوم‌های موسسه رازی برای تمام گونه‌های مار این کشور، تیمی از کارشناسان موسسه رازی با حضور در عراق اقدام به نمونه گیری از گونه‌های مختلف این جانوران کردند و تا یکی دو ماه آینده، نتیجه اثربخشی سرم های هگزاوالان موسسه رازی بر انواع گونه های مار در کشور عراق مشخص می‌شود.

به گفته وی، عراق همچنین خواستار ساخت سرم هگزاوالان اختصاصی توسط موسسه رازی برای مقابله با گزش مارهای این کشور است.

کدخبر: 15806


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise