شنبه، 08 مهر 1402 - 21:04

گره پروژه بیمارستان رسول اکرم(ص) باز شد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: ۱۵ هزار تخت بیمارستانی جدید در حدود ۲ سال گذشته در دولت سیزدهم راه‌اندازی شده است در حالی که پیش این در کل ۱۰ هزار تخت بیمارستانی وجود داشت.

البرز. امید بانوان؛ «میرهاشم موسوی» در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۱۹۷ تختی رسول اکرم (ص) در هشتگرد و همچنین افتتاح پروژه‌های مدیریت درمان استان که روز شنبه ۸ مهرماه ۱۴۰۲ در سالن اجتماعات تامین اجتماعی هشتگرد برگزار شد، ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم(ص)، افزود: معیار و مبنای ارزیابی مدیران در دولت سیزدهم، خدمت به مردم است.

وی ادامه داد: با مرور اقدامات مردمی دولت آیت الله رئیسی، مفتخر هستیم که اعلام کنیم می‌شود از بحران‌ها بیرون رفت و خدمت به مردم را در حکمرانی دینی از خرد تا کلان ارتقا و کیفیت بخشید.

موسوی گفت: ۱۵ هزار تخت بیمارستانی جدید در حدود ۲ سال گذشته در دولت سیزدهم راه‌اندازی شده است در حالی که پیش این در کل ۱۰ هزار تخت بیمارستانی وجود داشت.

وی افزود: بیش از ۵۰ هزار برنامه‌ریزی جدید برای راه‌اندازی تخت‌های بیمارستانی در کشور صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: رشد مثبت ۴ درصدی اقتصاد و کاهش ۱۰ درصدی رشد نقدینگی و... اعدادی است که آثار آن بزودی در زندگی مردم آشکار خواهد شد.

وی افزود: کاهش ناترازی‌ها در این دولت که حاصل راهبردهای دقیق و هدایت های شخص رئیس جمهور بود.

موسوی گفت: ضریب پوشش بیمه‌های اجتماعی در کشور حدود ۷۴ درصد است که پیش از انقلاب ۲۳ درصد مردم تحت پوشش بودند.

وی افزود: ۱۲ میلیون نفر در دولت انقلابی تحت پوشش رایگان بیمه سلامت قرار گرفتند که برای پاسخ به نیازهای مردم از سوی دولت محترم پیش‌بینی شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: هر ماه ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان کسری نقدینگی تنها برای پرداخت حقوق بود که در دولت قبلی با قرض گرفتن از بانک‌ها جبران می‌شد.

وی افزود: اکنون با تلاش‌های دولت انقلابی ۴۰ هزار میلیارد تومان تعهدات ماهانه مجموعه تامین اجتماعی بدون ایجاد بدهی به بانک و پرداخت سود محقق می‌شود.

موسوی گفت: دولت برای جبران بدهی‌های گذشته و با رویکرد آینده سازی به تامین اجتماعی بهترین بنگاه‌های زودبازده کشور را به این سازمان واگذار کرد.

وی افزود: در بخش مصارف ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان کنترل درآمدی صورت گرفت و بیش از ۲ میلیون نفر در دو سال اخیر به تحت پوششان بیمه‌های اجتماعی کشور اضافه شد.

این مسئول گفت: اکنون سازمان تامین اجتماعی در کشور ۵۷ پروژه در حال پیشرفت دارد که بخشی نیز در استان البرز است.

وی افزود: حدود ۴۰۰ قلم داروی جدید طی دو سال و نیم اخیر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته و صندوق بیماری های صعب‌العلاج و همچنین درمان ناباروری تشکیل شد.

موسوی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان رسول اکرم(ص) در هشتگرد، گفت: گره جانمایی و ایجاد این بیمارستان با پیگیری‌های استانی باز شد و در خصوص تامین اعتبارات ساخت و راه‌اندازی هیچ مانعی وجود ندارد همچنین ۳ پروژه درمانی نیز تا پایان سال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

کدخبر: 15824


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise