سه‌شنبه، 28 خرداد 1398 - 14:30

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز تأکید کرد

مجمع مشورتی زنان فرصتی برای تبادل اندیشه‌ها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز مجمع مشورتی زنان استان را فرصتی مناسب برای تبادل اندیشه‌ها و رسیدن به هدف گذاری مشخص در مسائل مرتبط با امور زنان و خانواده عنوان کرد.

کرج – امید بانوان؛ به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، سعید ناجی که در نشست هم‌اندیشی مشاوران امور بانوان فرمانداری‌ها و دستگاههای اجرایی استان سخن می‌گفت، با بیان اینکه توفیق اجرای این طرح منوط به فعالیت موثر و هدف‌گذاری دقیق است، اظهار داشت: پیوند فعالیت‌های مرتبط با امور بانوان با موضوعات اجتماعی کاملا روشن و شفاف است، لذا باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که خروجی مصوبات آن منجر به رفع مشکلات موجود در حوزه مسائل اجتماعی شود.

وی ضمن تقدیر از اداره کل امور بانوان استانداری در خصوص تهیه و تدوین طرح مجمع مشورتی زنان استان، خطاب به مشاوران بانوی حاضر در این نشست افزود: با توجه به مسئولیتی که در قبال جامعه پذیرفته‌اید باید متعهد به انجام آن باشید وگرنه در قالب توصیه و دستورالعمل نمی‌توانید مرهمی بر آسیب‌های پیرامون خود در جامعه باشید.

این مسئول با تاکید بر اینکه بانوان مشاور دستگاه‌های اجرایی با توجه به شرح وظایف دستگاه متبوع خود باید تسهیلگر امور مرتبط در مجمع مشورتی بانوان استان باشند، خاطر نشان کرد: در کنار شرح وظایف خود باید تحرک و پویایی لازم را داشته باشید و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که منشأ تغییرات و تحولات اجتماعی شوید؛ چرا که با وجود حجم زیادی از مسائل اجتماعی مرتبط با امور بانوان، رها کردن آنها نه تنها به صلاح جامعه نیست بلکه مطابق با تکالیف سازمانی و تعهد اجتماعی نیز نمی‌باشد.

لزوم پاسخگویی متولیان فرهنگی و اجتماعی در برابر عملکرد خویش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه متولیان فرهنگی و اجتماعی در سطح استان باید پاسخگوی عملکرد خود در مسائل اجتماعی باشند، گفت: طرح مکرر صورت مسئله‌ها و گلایه مندی‌ها هیچ دردی از مسائل اجتماعی دوا نمی‌کند. بلکه باید در قالب کارهای پژوهشی ابتدا به درستی زوایای مختلف، آسیب‌شناسی و سپس برای آن راهکار منطقی و قابل اجرا ارائه کرد.

وی افزود: با وجود تمامی توفیقات حاصل شده در زمینه‌های مختلف در سطح استان، عدم توفیق در حل بحران و آسیب‌های اجتماعی، حاصل کم توجهی تمامی عناصر اجتماعی به این موضوعات است. برای حل این امر باید اقشار مختلف جامعه در کنار مسئولین قرار بگیرند تا بتوانیم موضوعات را به صورت ریشه‌ای حل و فصل کنیم تا اقدامات انجام شده منتج به نتیجه شود.

پرهیز از دامن زدن به مسائل جنسیتی

بخش دیگری از سخنان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز به اختصاص سهم 30 درصدی انتصاب بانوان در دستگاههای اجرایی اختصاص یافت.

 وی ضمن تأکید بر نگاه ویژه استاندار البرز به تحقق سهم سی درصدی مدیریت بر اساس شایسته‌سالاری، خاطر نشان کرد: با توجه به این مهم دامن زدن به هر گونه مسائل جنسیتی خلاف نگاه دولت است و نفع آن به کسانی می‌رسد که اعتقادی به نقش کلیدی بانوان در جامعه ندارند.

ناجی تاکید کرد: همه مسئولان استان باید تلاش کنند با پرهیز از مسائل جنسیتی، شایسته سالاری و توانمندی‌های عمومی و تخصصی را مدنظر قرار دهند چرا که کشور نیازمند تدبیر و تصمیم درست و صحیح است. بنابر این در اتخاذ تصمیم صحیح مهم نیست که مدیر تصمیم گیرنده چه جنسیتی دارد.


انتهای پیام/

 

کدخبر: 1583


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise