چهارشنبه، 29 خرداد 1398 - 19:40

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان:

۶۶ طرح برتر دانش‌آموزی جشنواره جابربن‌حیان در البرز تجلیل شدند

به گفته سرپرست معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز در آیینی از ۶۶ طرح برتر دانش آموزی جشنواره جابربن حیان استان با حضور خانواده های معظم شهدا، مسئولان استانی و اولیای دانش آموزان تجلیل شد.

علم و فناوری- امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز، محرمعلی الهویی درهشتمین جشنواره جابربن حیان که در سالن اجتماعات دبیرستان دخترانه شهید شرافت آموزش و پرورش ناحیه یک کرج برگزار شد، اظهارداشت: هر ساله در چهار مرحله مدرسه ای، شهرستانی، استانی و کشوری این جشنواره با رویکرد پژوهشی و بر اساس سند تحول بنیادین در مدارس ابتدایی به اجرا در می آید.

محرمعلی الهویی بیان داشت: جشنواره جابربن حیان یکی از مهم ترین دستاوردهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که با هدف تقویت روحیه کنجکاوی و پرسشگری، تمرین مهارت های زندگی، پرورش تفکر فلسفی و تقویت حقیقت طلبی و خداجویی در مدارس ابتدایی برگزار می شود.

وی کیفیت بخشی به آموزش و تحقق اهداف دانشی، مهارتی و روش های علمی -پژوهشی، استفاده از روش حل مساله و مشارکت دانش آموزان در یادگیری را از مهم ترین شاخصه های جشنواره جابربن حیان ذکر کرد.

الهویی یادآورشد: مدیران مدارس نیز با برنامه ریزی و توجیه معلمان، دانش آموزان و والدین، تمهیدات لازم را برای اجرای مطلوب جشنواره جابربن حیان دنبال می کنند.

وی تصریح کرد: این جشنواره که در راستای سند تحول بنیادین و برنامه درس ملی برای دوره ابتدایی دنبال می شود، توجه ویژه ای به آموزش مهارت ها دارد.

الهویی اضافه کرد: رویکرد وزارت آموزش و پرورش بر نهادینه شدن برنامه های علمی کاربردی است که این مهم با جدیت در دستور کار آموزش و پرورش البرز قرار دارد که با استفاده از همه ظرفیت ها، به عنوان یک هدف راهبردی دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۶ هزار و ۸۶۸ دانش آموز مقطع تحصیلی ابتدایی البرز در مرحله آموزشگاهی جشنواره ملی جابربن حیان شرکت کردند، ادامه داد: از این تعداد ۳۱۸ طرح دانش آموزی به مرحله منطقه ای و ۶۶ طرح که مربوط به ۱۷۱ دانش آموز می باشد به مرحله استانی راه پیدا کرد.

وی افزود: امروز پس از ارزیابی داوران پنج طرح به عنوان طرح راه یافته به مرحله کشوری برگزیده می شود.

انتهای پیام/

 

کدخبر: 1586


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise