دوشنبه، 10 مهر 1402 - 13:49

خبرنگاری که «بانوی اول» شد

فلیپ، شاهزاده اسپانیا، گزارش‌های خبرنگاری به نام «لتیزیا» را در تلویزیون دنبال می‌کرد و به او علاقه‌مند شده بود. این علاقه سبب آشنایی این دو نفر و ازدواج رسمی آنها با یکدیگر در سال ۲۰۰۴ شد.

بین‌الملل. امیدبانوان؛‌ خبرآنلاین نوشت؛ این ملکه در ۱۵ سپتامبر ۱۹۷۲ با نام «لتیزیا اورتیز روکاسولانو» در خانواده‌ای متوسط در شمال اسپانیا متولد شد. پدر او روزنامه‌نگار و مادرش پرستار بودند. لتیزیا همچون پدرش آرزوی روزنامه‌نگار شدن را داشت، او مدرک لیسانس خود را در این رشته از دانشگاه کامپلوتنس مادرید و مدرک کارشناسی ارشد خود را در روزنامه‌نگاری سمعی و بصری از مؤسسه مطالعات روزنامه‌نگاری سمعی و بصری گرفت.

لتیزیا پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، در آژانس‌های رسانه‌ای معتبری چون بلومبرگ و سی‌ان‌ان مشغول به کار شد. گزارش از رویدادهای مهمی از جمله حادثه ۱۱ سپتامبر و جنگ عراق از مهم‌ترین فعالیت‌های کاری او به شمار می‌آیند.

او در سال ۱۹۹۸ با نویسنده‌ای به نام «آلونسو گوئررو پرز» ازدواج کرد که زندگی مشترک این زوج دوام چندانی نداشت و آنها یک سال بعد از هم جدا شدند.

در سال ۲۰۰۴، لتیزیا با شاهزاده فیلیپ آستوریاس، پسر پادشاه اسپانیا (خوان کارلوس)، ازدواج کرد. ماجرا از این قرار بود که پرنس فلیپ، گزارش‌های لتیزیا را در تلویزیون دنبال می‌کرد و به او علاقه‌مند شده بود؛ از همین رو از دوستان خبرنگارش خواست تا آن‌ها را به یکدیگر معرفی کنند.


این زوج در سال ۲۰۰۳ با یکدیگر نامزد و یک سال بعد هم در مادرید ازدواج کردند. این ازدواج سبب شد لتیزیا برای انجام وظایف سلطنتی، از شغل محبوب خود یعنی خبرنگاری دست بکشد.

در سال ۲۰۱۴ با کناره‌گیری پادشاه خوان کارلوس به نفع پسرش، لتیزیا نیز رسماً به عنوان ملکه اسپانیا منصوب شد.حاصل این ازدواج دو فرزند به نام‌های لئونور و سوفیا است.

کدخبر: 15864


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise